Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nemoznost kopirovania na externy HDD z dovodu dlhej cesty suborov.

Chcel som si urobit zalohu z pc na externy HDD. Ale pri niektorych priecinkoch pise, ze nemoze skopirovat lebo maju dlhu cestu suborov.

Skratil som uz ako to islo najviac, ale kvoli triedeniu to musi byt take ake to je.
Chcel som len oznacit jeden folder kde mam vsetko, copy na HDD a hotovo. Ale docasne som to musel vyriesit tak, ze tie foldre s dlhou cestou som musel dat bokom, zvlast skopirovat a potom manualne umiestnit do spravneho zaradenia na HDD.
Ale lahko sa mozem pomylit ked to budem robit kazdy tyzden.

Neda sa vo windowse nejako nasilu zvatsit pamat na cestu k suborom ?

Dlzka cesty moze byt max 256 znakov tusim.
spakuj to do archivu ktory nazves kratkym nazvom, tym padom mas z toho 1 subor s normalnym menom.
alebo si najdi iny sposob ako sa prisposobis.

Podla posledneho infa to ide vo win10 s nahodenym anniversary updatom:
http://betanews.com/2016/05/29/long-paths-windows- 10/
http://www.howtogeek.com/266621/how-to-make-window s-10-accept-file-paths-over-260-characters/

ovsem mas tu riziko, ze ked to budes chciet otvorit na inom pc s inym OS, tak ti to nepojde alebo sa to uplne nejak zblbne a budes mat po datach.

No pokial ja viem tak limit NTFS systemu maxpath je 32768 znakov, ale treba rozlisovat maxpath filesystemu a maxpath samotneho windows api ktore je obmedzene na 260 znakov, takze obist sa to da tak ze sa pouzije nastroj na kopirovanie ktory nevyziva kopirovacie funkcie windows api ale svoje vlastne, napr. total commander.

dobrým nápadem není ukládání adresářů do nepřehledné hloubky.
pak to chce člověk zkopírovat na externí disk nebo nasku, přidá jednu úroveň (\hlavní_pc_d) - a problém s překročenou délkou je na světě.
další možnost je přejít na linux s jeho souborovými systémy, tam už dá práci vyčerpat délku cesty.

No hlavne či si Ty čítal pozorne... Používať na kopírovanie Explorer alebo niečo, čo používa Win API (max_path = 260 znakov), je ako vidíš problém...
Ale už si tu dobre známy svojimi "problémami", takže pre Teba by bolo treba vymyslieť špeciálny OS, ušitý na mieru Tvojim potrebám...

ved ja som uz davnejsie chcel prejst na linux, len si neviem vybrat distibuciu a nepaci sa mi, ze linux povazuje subory za rozidielne ked maju capitals alebo lowcase. je to cisty nezmysel. to by bol potom bordel v datach !

teda ak som spravne pochopil, na ten limitovany explorer neexistuje ziaden update fix, ze ?

nemozem, super klavesnicu ktoru som chcel zprznili:
http://cougargaming.com/products/keyboards/vantar/

klavesu pre \| ma tam kde mavaju notebooky - dalej od malicka(prst). co je velmi zle lebo pri programovani potrebujem backslash ako escape character a hento druhe tiez.

tato klavesnica to mala dobre tak ako to ma byt: 200k
lenze ja chcem tu vantar, ma este nizsi profil tlacitok

cely IT system sa przni pre notebooky a touch obrazovky, clovek aby si pre normalne klepanie vsetko vyrobil sam. ma to uz prestava bavit

a nepaci sa mi, ze linux povazuje subory za rozidielne ked maju capitals alebo lowcase. je to cisty nezmysel.

Unix je case sensitive roky a roky... A dříve než se nějaká Windows objevila... Pro všechny, kdo neviděli jen CP/M a jeho zpotvořeniny, je to normální, jen vy musíte být extra.

teraz som ho isiel nainstalovat a nod32 mi ho blockol ze ma adware
a download link na sourceforge pisu ze ma tiez nieco navyse.

ty pouzivas tu donate verziu, bez tych smeti ?

a teraz som skusil ci windows explorer pise ze Date mofidied ked premenujem subor (pred priponou). nepise. cize ak by som v tomto programe chcel odkliknut porovnavanie podla File time, Size; tak mam problem. lebo ja ked citam nejaku knihu v .pdf, tak si pred jej nazov pisem na ktorej stranke som skoncil. no a ked budem synchronizovat, potrebujem aby mi ten program updatol aj tento subor s inym menom. size, date bude rovnake ale meno ine.
co s tym ?

Does FreeFileSync install advertised software silently?

No, FreeFileSync never installs anything without consent. During installation you are provided a single offer screen. If you want to support the FreeFileSync development or find the software that is shown useful, feel free to accept the offer. If not, just decline and nothing other than FreeFileSync will be installed.

Používam normálnu verziu zo sourceforge, tak cca raz za rok aktualizujem, momentálne bežím ešte na 8.3