Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Změna IP pomocí dávkového souboru

Ahoj,

často měním IP z
Získat adresu z DHCP automaticky
na
Použít následující adresu IP
a zase zpět. (Windows 7)
(Důvod LAN party. Některé hry vyžadují specifický rozsah).

Šlo by to nějak udělat přes dávkový soubor? Věděl by někdo?
Abych nemusel pořád:
"Start" > "Ovládací panely" > "Síť a Internet" > "Centrum síťových připojení a sdílení" >dále otevřeme "Změnit nastavení adaptéru". Klikneme pravým tlačítkem myši na "Připojení k místní síti" a z kontextové nabídky vybereme "Vlastnosti". V záložce "Sítě" vyberte "Protokol IP verze 4 (TCP/IPv4)" a klikněte na "Vlastnosti"......

Děkuji.

Dá se to i pomocí příkazového řádku - nastavit, vyexportovat profil a zase jej pak v pripade potreby nacitat.
IP Switcher bude jednodussi reseni - nastavis si profilu kolik potrebujes.
Já pouzivam (placeny) Mobile Net Switch, protoze v dobe, kdy jsem jej porizoval umel veci, ktere ostatni neumely - treba menit metriku na sitovych rozhranich.

Děkuji za rady.
Vybral jsem si ten příkazový řádek. Dávkové soubory se mi pak podařilo vytvořit. Jen jsem musel přejmenovat "Připojení k místní síti" na "Pripojeni k mistni siti", protože naše diakritika tam vadila.

Jsem si všimnul už před týdnem, že když přepnu na dhcp (ručně nebo i přes dávkový soubor), tak u Výchozí brány se mi nastaví 192.168.1.254. To mi kdysi nedělalo na jiných PC se to neděje. Co by mohlo být příčinou? Děkuji.

[http://pc.poradna.net/file/view/27760-ip-png]