Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Taktovani

Dobrý den, taktoval jsem procesor AMD FX4350 na 4,7Ghz a poté co jsem to potvrdil tak mi už nenabehnul ani windows ani myš ani klávesnice a monitor jen problikava jak když je počítač v režimu spánku jinak PC cely běží všechny komponenty taky běží až na pevný disk ten se pri zapínání rozsvítí cca na 0,3 sek a potom už nic. Nevíte co by s tím mohlo byt ?

V prvom rade taktuješ Ty, nie my...Ty by si mal v prvom rade vedieť čo robíš, prečo to robíš a ako sa to robiť má !!!
Tiež by si si mal byť vedomý následkov...

Pre začiatok urob RESET CMOS - buď na to máš na doske tlačítko, alebo vyber na pár minút CMOS baterku a potom ju tam vráť naspäť...

Nemělo by se ti nic dohnojit, dej tam baterii zpět a mělo by se nastavení biosu resetovat a normálně pc pojede. Ale na tom továrním taktu.
Než začneš znovu taktovat tak si pročti jak se to přesně dělá. Nemůžeš tam jen narvat 4.7 a pustit...... Pročti si články, přesně o tom tvém procesoru, co je potřeba měnit a potom pomalinku přidávej, testuj. Každý procesor vydrží něco jiného. A za mě, neměj to na tom max taktu co bude stabilní, mě se tak dohnojil G3258, kdy jsem ho měl na nějakých 4.7-4.8 krásně jel stabilně, teplota v zátěži v pohodě, ale po zhruba půl roce to nějak přestal dávat. Přestal být stabilní, snižoval jsem tedy takt a nakonec jsem zůstal někde na 3.7 víc prostě neudržel.

Nemělo by se ti nic dohnojit

To by jses divil, zakladni desku ani neuvadi, spalit BUS|Bridge je brnkacka, osobne jsem odpalit dobrou desitku, proto doporucuji, se OC ucit na HW ktery clovek nepotrebuje, neni naskodu navstivit i zberny dvur, kde se daji lehce naji nejaké Intel Quad cores na DDR2 a OC si zkouset nanich ..
* Na 4.7GHz nechci radeji ani vedet, kolik do toho narval mV.