Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Intel HD grafika a 1440p rozlíšenie

Mám monitor https://www.alza.sk/24-benq-bl2420pt-d2646706.htm? o=2 a núdzovo u neho chcem používať notebook https://www.alza.sk/lenovo-ideapad-g50-30-black-d2 221501.htm#alternativy . problém je to že vo full hd je obraz hrozný a 1440p sa mi nedá nastaviť. Skúšal som pridať vlastné rozlíšenie cez CustomModeApp.exe - m4mY.png ale nejde mi nastaviť (nezobrazí sa) ani po reštarte počítača. Dá sa to nejak nastaviť (kľudne aj na 30hz)? Ďakujem :)

Ok ďakujem ... teraz som skúšal znovu spustiť CustomModeApp.exe a nenabehne vôbec .Prišiel som na to že sa spustí len keď mám zapojený 2.monitor (1280x1024) a na neho môžem kľudne nastaviť akékoľvek rozlíšenie aké chcem a hneď sa mi ukáže v nastaveniach ale na ten nový benq monitor nemôžem nastaviť žiadne vlastné rozlíšenie ako keby nebol zapojený...

Update: skúsil som to len tak zo srandy (a zúfalstva) zapojiť cez VGA. Prekvapivo CustomModeApp.exe detekovalo monitor ,nastavil som 2560x1440 30hz uložil a reštartoval pc.Po reštarte som zvolil rozlíšenie a monitor napísal out of range tak som skúsil custom rozlíšenie 2560x1440 50hz (max čo sa dalo,60už nešlo) reštartoval pc nastavil a išlo to až na to že to bolo akoby 16:9 stlačené do 4:3 a za tak 1,2min monitor znova napísal "out of size" a už to viackrát nešlo. Dá sa to nejak spraviť ?

Áno skúšal som update driverov a nič.. čo som ale pozeral tak to asi u lenova fakt ide len do fhd ale cez vga ako som už písal tak to šlo akurát sa to podivne akoby stlačilo do 4:3 a zrazu uplne prestalo ísť. Ešte skúsim nejaké rozdielne nastavenia a asi aj 2.kábel a napíšem ako to dopadlo ale mám pocit že ten monitor síce je 1440p ale nepodporuje ho cez vga (usudzujem podľa toho "out of size"

Ok tak som skúsil ešte rôzne 2560x1440 30hz,50hz,57hz (viac ako 57nejde) ale monitor píše out of range (ešte dodám že som sem minule napísal out of size ale malo to byť out of range ,neviem ako ma to napadlo) - podla manuálu by monitor mal podporovať aj 50hz atď.

Bohužel, pokud jsem našel správně, pak ten monitor je na tu atomovou příšernost až moc dobrý. Bohužel analog je problém, HDMI nejspíše nevhodné verze a notebook nemá, bohužel, DP ani DVI-D. Zkuste přes HDMI najít nejvhodnější rozlišení. Bohužel jiné než nativní rozlišení se podepíše na kvalitě obrazu.