Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problémy se spouštěním programů-win7

Zdravím.Už delší dobu mám problém se spouštěním programů ve windows 7.Některé programy se nespouští vůbec,u některých se objeví chybová hláška,u některých(jako je třeba google chrom),pomůže reinstalace.Například chrome je nutné reinstalovat cca 2x za týden.Dnes jsem například zkoušel nainstalovat hru(mafii3),vše,celá instalace proběhla v pohodě,avšak po spuštění hry se objevilo okno s chybovou hláškou "Program nelze spustit,protože v počítači chybí api--win-ms-crt-runtime-l1-0.ddl Pokuste se tento problém vyřešit přeinstalací programu"
Dále například soubory vytvořené v excelu,se nezobrazují s logem excelu,ale pouze tak,jakoby to byly neznámé soubory a excel nebyl nainstalovaný.Prosím vás tedy o jakoukoli radu,jak tento problém vyřešit.Předem děkuji :)

začni odspywarováním pc.
antivir asi nemá smysl, když si doteď ničeho nevšiml.

Dnes jsem například zkoušel nainstalovat hru(mafii3)

samozřejmě kombinace nesvéprávný administrator a warez je pro windows smrtelná.
ty ikony excel - nemáš v pc i šifrovací vir? dokážeš si zobrazit skutečnou příponu souborů, nebo jen bezmocně klikáš na průzkumníka a čekáš, co zobrazí?

1) projít si seznam nainstalovaných programů a rovnou odinstalovat všechny pitomosti, toolbary a údajné nabízeče her
2) dobrý antispyware: adwcleaner
3) vyšší dívčí je ms autoruns pro kontrolu automaticky spouštěného hnoje. ale to už musí člověk o svém systému něco tušit.
4) existují taky bootovací antivirová cd, která skenují disk bez zavirovaného systému. např:
livecd
http://support.kaspersky.com/viruses/rescuedisk#do wnloads
5) pro jistotu v registrech zkontrolovat asociace .exe programů, opět vyšší dívčí.

vzhledem k popsanému chování systému bych se vůbec neoháněl tím, že jedna hra je legální.
spíš se obávám, že pokud jsi laik s administrátorskými právy, po následujících 3 dnech laborování bude nejrychlejší cestou záloha uživatelského profilu, formát toho hnoje a nová čistá instalace.