Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Problem s komponenty

Ahoj, vcera jsem si koupil nove komponenty a pc slozil, jenze kdyz zmacknu start button, nic se nedeje..
Kdy PC zapojim sviti pouze zakladni deska..
Vsechno jsem zkousel tak 1000x vypojit a zapojit.

Komponenty :
cpu : i7 6600k
gpu : asus strix gtx 960 4gb
zakladni deska : asus pro gaming b150m
psu : chieftec gpa-400sB (400w)

Predem dekuji za odpovedi.
Kdo vyresi ma u me jidlo (Praha)

Moje zkusenost je, ze poruchovost zakladnich desek pri prvnim startu pocitace je velka, jak jednou zakladni deska funguje, tak obvykle drzi, ale procento vadnych neni zrovna male a to i u proverenych znacek. Takze pokud jsi nezapojil neco spatne, tak bych jako prvni zkusil reklamovat desku.

jenze kdyz zmacknu start button, nic se nedeje..

• Zapojil jsi vubec tlacítko PWR ? Power, tlacítko funguje ?
TiP ~ Poprípade Ji zkus spustit treba pinzetou Pres PINs, nez budes neco montovat..

• PRI testu komponentu proved reset CMOS, odpoj grafickou kartu a spust PC na 1x + CPU + iGP (integrovaný graficky chip v procesoru), bez HDD.

Ano zapojil a se staryma komponentama fungovalo,

• Tak jeste jednou, 'CO MAS ZAPOJENE', psal jsem ti zapojit jen Procesor (CPU) 1x RAM, provedl jsi to ?
• Muzes udelat FOTKU (treba telefonem) tvé zakladni desky a jejiho zapojeni ?
* FOTO vloz nasledovne do prispevku.

V prvé rade, vyndej <CMOS> baterii a pockej 5minut (PC musi byt odpojeno od EL site), nasledovne ji vrat zpet Zapoj :
* Nejlépe by bylo, kdyby jsi mel jeste jinou CMOS baterii, jiz jsem se setkal s tim, ze se kvuli abstenci ci prazdné CMOS odmitlo kvuli bezpecnosti spustit PC.

1) CPU + jeho chladic, ktery zapoj do [CPU_FAN]
2) 1X RAM, tu vloz do druhého slotu od CPU (A2), ta RAM musi byt opravdu dobre vsunuta|domackla.
3) Monitor zapoj do VIDEO vystupu na zakladni desce.
4) Zapoj [PWR_PIN], POWER tlacitko pro spusteni
5) Zapoj napajeni na zakladni desce, [24_Pin] ATX i [8_PIN] vedle CPU..

Zapni, vyfot.
* Zadné HDD ani ventilatory, blikatka etc nezapojuj, opravdu jen zakladni MINIMUM pro spusteni PC.

Já bych se na to zatím vykašlal, a provedl minimální konfiguraci pěkně na stole. Distanční sloupky jsou snad na správných místech. Já z té fotky vidím vlevo dole prázdný otvor pro připevňovací šroub, pokud to přes ten blesk vidím dobře.
Doporučuji fotoaparát a hodně světla, škoda že slunce dnes vysvitlo jen na chvilku.