Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Router Asus RT-AC51U, problém s WPS

Zdravím,
narazil jsem na problém při deaktivaci funkce WPS u tohoto routeru. Pokud je WPS aktivní, router se připojuje na internet normální rychlostí, tedy v mém případě 25 Mbps. Po deaktivaci této služby se rychlost sníží na cca 2 Mbps.
Firmware je nejnovější od Asusu.
Chtěl bych funkci WPS deaktivovat ale kvůli tomuto nemohu.
Kde může být "zakopaný pes"?
Děkuji předem za radu.

Mikrotik mám v práci ale domů ho nechci:-) To ftp je už celkem v pohodě, o té díře vím, ale to je stará písnička...tedy snad:-)
Mám prostě tenhle Aušus a rád bych se s tím problémem nějak vypořádal. Vyhození - vrácení zvažuji až jako poslední možnost.
Chtěl jsem zkusit alternativního "Merlina" ale pro tenhle typ není.

- když to nepomůže, vyhoď to.
- To jsem samozřejmě udělal, nepomohlo to.

to pomůže vždycky.

u tplinku jsem kdysi zjistil, že se liší reset tlačítkem a reset z menu (ten v menu je fak tovární), ale asi jsi zkusil ten správný.
asus je známý aušusovým firmware s neočekávaným chováním, kdy na sobě závisí více voleb. u jejich starého modelu třeba nefungoval reset, pokud byl k routeru připojený jiný pc.

Jo méďo, zkusil oba resety v kombinaci s ponecháním původního FW, nahrání nového...atd.
Vyhození samozřejmě pomůže k eliminaci problému, leč 1000 peněz bude v háji :-) Počkám, co na to podpora a o výsledek se tady podělím.
Reset byl i bez připojení čehokoliv...to už znám.
IMHO, napadá tě nějaká spojitost WPS vs LAN?

Tak podpora Asusu se ozvala po 46 hodinách :-)

Vážený zákazníku,
pokud je problém i s posledním firmwarem, pak bude nejlepší předat router prodejci pro zaslání na servisní diagnostiku / opravu.

Vyřešil jsem to nakonec sám tímto způsobem.
Reset do továrního nastavení - vypnutí WPS - uložení konfigurace - znovu reset do továrního nastavení - nahrání uložené konfigurace.
Teď to funguje. Příčinu ovšem neznám.
Vyřešeno.