Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zasekany notebook samsung

Ahoj, přítelkyně ma ntb samsung s windows 8 a bylo to nějak hozene na windows 7, jenže se začalo plno věci sekat.. uz i když se pustil film, tak se sekal aniž by běžel přes internet.. tak jsem dal částečné přeinstalování windowsu a teď je to ještě horší.. věděli byste mi nějak poradit? Předem děkuji za jakékoliv rady.

tak jsem dal částečné přeinstalování windowsu a teď je to ještě horší..

To je co?Nějaká nedokončená instalace z DVD,obnova z recovery oddílu,oprava Windows z instalačního DVD nebo co?Jsou tam všechny ovladače?
Nejlépe asi zazálohovat data a dát obnovu do továrního nastavení.Bude tam ovšem původní verze Windows.Postup k obnově najdeš v manuálu,obecně i tady.

Správce úloh-pravým myšítkem na spodní liště,Procesy,seřadit od nejvyššího klikem na záhlaví .Ale stejně nebudeš vědět,co s tím.
MBAM-free a AdwCleaner-návod zde.Nevím,jestli pro de*ily,ale je dobrý a podrobný,pro BFU a lamy dostačující.
Ale jestli počítačům fakt nerozumíš,ten servis možná bude jistější.Když tohle nepomůže.On se rozvrtaný systém na dálku opravuje totiž dost blbě.

To nemusí pomoci,ideální stav - zazálohovat data a provést čistou instalaci nového OS na zformátovaný disk. Nový OS - myšleno bez přídavků Samsungu. Každý takový předinstalovaný OS je nabalen hloupostmi od výrobce,které vše jen zpomalují.

tak jsem dal částečné přeinstalování windowsu a teď je to ještě horší

tu směsku staroobnovených instalací nemá cenu křísit.

- pro jistotu zkontrolovat, že původní zpomalení* nebylo vadným diskem: crystaldiskinfo. kdyby jo, potřebuješ ještě nový disk.
- zálohovat svoje data na externí disk (minimálně celý uživatelský profil v \users)
- podívej se kde máš jaká hesla, product-key win, wifi, ulož si je
- postahovat si na flashku/ext.disk ovladače (chipset, grafika, síťovky, usb3)
- ve správě disků diskmgmt.msc zkouknout, jestli to má tovární recovery oddíl. mohl by se nabízet i při startu
- pokud ten krám nemá při bootu přístup do recovery, najít instalační médium, nabootovat z něj, zformátovat současné oddíly a spustit novou instalaci
- ovladače (jako první bezpodmínečně chipset driver), update servicepacku
- vrátit data, která uznáš za vhodné

pokud máš doma někoho, kdo si na to troufá (milióny lidí to zvládly), nepotřebuješ žádný servis.

*) původní zpomalení mohlo být způsobeno automaticky spouštěnými nesmysly a zahnojením běžným pro uživatele chrome (adware, spyware). šlo to vyčistit, ale ten přeinstalovaný humus už nebrat.