Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Koupě zdroje RM850i - nový ale našel jsem levněji funglovkly na au**u, je dobrý?

https://www.alza.cz/corsair-rm850i-d2670522.htm?o= 1

zdravím, zaujal mne zdroj viz odkaz, normální cena na netu je 4500-5500kč, má 80+gold, tichý režim a sledování spotřeby a otáček přes ilink....

je dobrý? dva mí kamarádi zakoupili od prodejce který ještě pár ks na aukru nabízí, jsou uplně nové zafoliované...a s dokladem :) recenze prodávajícího jsou jak na facebooku tak na aukru výborné, takže bych se nebál ani poslat předem peníze

mám do něj jít? má už tuším jen 3poslední kusy za cenu kolem 3200kč, za tuto cenu , dá se sehnat lepší?

nepotrebuji, ale i v nízké zátěži zdroj tolik neopotrebujes, pracuje při účinnosti 80-90% i bez zátěže

dle měření odebírá méně než levnější zdroje (cca 70w na 6700k + 980ti)

záruka 10 let je také fajn, a jde spíše o tu nabídku, je s hodně velkou rezervou, ale když bude někdo v okolí prodávat stejnou grafiku, tak si alespon nekdy v budoucnu zkusim SLI, kdo vi jaky bude vyvoj, uz kabylake cpu zerou o 20-30w více

je to dobrej chlap i na pc bazaru, i na fb, celkem znamej, a nenakoupil nekde...ale je to primo z alzy vcetne paragonu :)

proto se na to ptam...v soucasne dobe asi nejlepi koupe bych rekl, ale klidne mi rozmluvte ze je rm850i spatny..rad si necham poradit.... chci mit zdroj na dalsich 10 let

nakup je 100%, toho se nebojim, hodnoceni si dokaze kazdy najit sam na pctuningu pripadne i na tom aukru..

ted ale k tomu zdroji teda, je dobry? ta cena je bezkonkurencni za novy kus mi prijde.. samozrejme za tuhle cenu dlouho nebudou, i kdyz ne kazdy chce takovou W rezervu....

Nenašel jsem tu, za kolik že jsou. Zdroj bude dobrý, ale jsem přesvědčený, že naprosto zbytečný, respektive pokud bys měl sestavu, u které dává smysl, neřešil bys pár ušetřených stovek na 60 000 pořizovací ceny sestavy a radši bys ho vzal z obchodu na jednu fakturu.
Ano, zdroj můžeš zatěžovat i na zlomek, ale nemá potom optimální účinnost. Určitě máš něco se spotřebou 80 W v klidu, 200 v zátěži a chceš to napájet 850W zdrojem, který tím bude pracovat většinu času v neefektivním pásmu a v tu chvíli nemusíš mít Gold. Radši bych vzal třeba Seasonic S12II-520 za necelých 1900 a zbytek peněz si schoval.

kdyz ono se bavíme o příplatku 1000kč a pár drobných, a hlavně je to prostě také s fakturou z alzy - origo zapečetěné takže se můžeme bavit o novém ks...

ona 980ti + oc i7 si v zátěži dokáže říct o slušnou nálož a tam už 500w zdroj nestačí.... doporučený je 600+ takže máme rezervu tak 30%

nový stojí 4500,- a hlavně málo kdo má záruku 10let, za 9 let když bude šustit větrák tak dáš reklamaci , a pravděpodobně dostaneš něco adekvátního nového...

kolega co ten zdroj kupoval to meril... + pro overeni pouzil i orig software od corsairu...

takze v klidu to vazne s timto zdrojem bralo 70w pri internetu, pri hre 400w bez pretaktovani...

predtim zkousel levneho zalmana asi za 1200, a ten zral v klidu 200w a pri zatezi taky 400w - 450w

GTX980Ti má TDP 250 W, i7 6700K (nepíšeš jaký, příklad) má TDP 91 W, všechno kolem i kdyby 100, reálně tak 50. V součtu má sestava teoreticky při vytížení všeho najednou na maximum, což se ve hrách nestane, spotřebu 441 W. Reálně bude ta sestava žrát s rezervou do 400, slušný 500W zdroj to dá, po nějakém větším taktování 600W i s rezervou.

jak rikam 440w v základu....ale pak se dá taky nahrát custom bios a kartu trošku vyšponovat na max, pak bude tdp i mnohem vyšší....

ale o to nejde 600w zdroj seženu za stejné peníze jako tento co je aktuálně v nabídce... dokonce to není ani na ičo ,takže doklad jak kdybych si to koupil z krámu před 14ti dny, jako fyz osoba...

krom toho...seženu někde z bazaru druhou stejnou 980ti pod 10tisíc a mohu v klidu zkusit SLI, výkon bude vyšší než 1080, spotřeba tedy vyšší ale když stojí kwh pár korun a nepaří člověk 10hodin denně, tak to ani nepozná, a nemusí člověk utrácet 20tis za novou kartu....

prostě být připraven na vše, a neutrácet za to těžké prachy

Dělej, jak myslíš, nemám potřebu nikoho přemlouvat, přišel jsi sem, aby sis přečetl, že je to dobrá volba a hned do toho máš jít, kritiku podloženou fakty slyšet nechceš. Fungovat to bude, koukal jsem, stojí 3500, Seasonic S12II-620 s dostatečnou rezervou stojí 2100, to je o 1400 míň, takže jaké stejné peníze.
Pomáhám lidem vybírat auta, tohle chování znám moc dobře. Vyberou si svůj sen, zeptají se mě, řeknu jim na základě faktů, proč bych do toho nešel, jedu s nimi, přečtu jim diagnostikou chyby, řeknu svůj názor a stejně po tom skočí. Ten zdroj nakonec koupíš i kdyby tu deset dalších napsalo, že je to naprosto zbytečné a při nízké zátěži (obvykle většina času) bude neefektivní.

kde jsi jej nasel za 3500kc?

a stále se jen ptám
tedy chci zdroj který bude mít záruku 10let a utáhne s rezervou sli 980ti + 6700k (případně časem 6850k)

a rozhodně také modulární kabeláž.... a chtěl bych i to propojení s deskou kde si případně nastavím svou křivku na ventilátor a mohu sledovat teplotu...

tedy zdroje kolem 2tisíc můžeme vyřadit...seasonic je ale fajn, i když v porovnání s tímto, nemá propojení s deskou, nemá certifikaci gold, není modulární...a ušetřím jak řikáš 1200kč, ale pc budu mít zamotaný kabely, a za 5 let až odejde po záruce budu kupovat další za dvojku...?

Mám žravější sestavu, než ty a provozoval jsem to rok se 4roky starým Corsairem CX500 naprosto v pohodě. Kamarád ho používá dál s méně žravou sestavou - já už se bál, tak jsem pořídil Seasonic 620W. Po přetaktování zdroj i v zátěži skoro studený. RM850i je pro tvou sestavu nesmysl.

Jde o to ze modularni seasonic sezenu za podobne prasule...

A pouzivat 2x980ti a přetaktovaný procesor se bojim.

Momentalne by stacilo o 200w mene ma zdroji, ale vazne ta ctvrtinova rezerva necemu vadi? Kdo vi co bude za pet let? Co.kdyz.nejaka 1480ti bude zrat sama o sobe treba dvojnasobek dnesnich karet, aby utahla vr pri 8k rozliseni :-)

Vetsina z nas to stavi pro aktualni potrebu, ale ja mam rad rezervu .. minuly zdroj me stal taky 3000 a vydrzel 8let, a ted se prodal jeste za 1500,-

Takze jsem na tom ve finále lepe.

Mel.jsem rezervu, usetril jsem..

Klidne ho vem. Je to jedno, cena neni spatna a tyhle Gold zdroje umi pracovat s dobrou ucinnosti i treba v 50% zatezi. I kdyz teda treba Corsair RM650i maji na Alze za 3.500Kc. Tobe by stacil a v podstate stejna cena.

Ja mam treba taky skvelej EVGA Supernova G2 750W a taky ho absolutne nevytizim, jenze byla zrovna akce, kdyz jsem ho kupoval a stal mene nez ten samej zdroj s 550W, kterej by mi bohate stacil, tak jsem ho vzal.

tak jsem ho dnes koupil

včera jsem poslal peníze předem, a dnes dorazil po obědě balíkem do ruky, a zabaleno opravdu kvalitně, a byl jsem prvni, kdo pečeŤ na krabici rozříznul... dokonce jsem usmlouval i poštovné zdarma, takže zdroj za 3300,- je doma :) rm850i a doporucuju

PS: ma jich jeste nekolik, kdyby chtel nekdo dalsi

Pak se ti stane nehoda jako mne, ze mi upadla hlavicka od sroubku, ktery pripojuje zdroj ke skrini a vyresit to slo jen s otevrenim zdroje a porusenim peceti, takze je po 5 lete zaruce uz po pul roce, ale neverim, ze tyhle kvalitni zdroje odejdou, pokud bezi par prvnich mesicu OK.

Jako co?

To ma prepinac 12V vetvi nebo nechapu dotaz?

Preferuju zdroj s jednou silnou 12V vetvi.

Nekdo rika, ze pokud ma pocitac vysokej odber, treba SLI zapojeni a jeste je taktovano, tak je dobry mit vic 12V vetvi a ruzna zarizeni jina vetev.