Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problém s domácí sítí

Dobrý den, před pár dny jsem si všiml, že se mi změnil přístup k internetu. Dřív jsem tam měl napsaný normálně název svojí sítě a teď je tam napsané tohle: UPC Česká Republika S.R.O. (Killer e2200 Gigabit, CZ). Na funkci internetu to nemá vliv, proto jsem to ani nezaregistroval, ale problém nastal když jsem si chtěl něco vytisknout přes moji tiskárnu, kterou mám připojenou bezdrátově právě přes moji síť. Píše mi to, že tiskárna je v jiné síti. Opravdu nevím co to způsobilo, do té doby vše šlapalo jak má. Prosil o nějakou radu, děkuju..

No když najedu vpravo dole na ikonku připojení k netu, tak se ukáže název sítě, tak tam. Mám router Technicolor tc7200. V síti mám stolní pc připojený přes kabel, notebook (na něm se ukazuje normálně moje sít) a tiskárnu bezdrátově.

Ak sa Ti ukazuje normálne Tvoja sieť, tak potom kde je problém? Kde sa Ti to zobrazuje nesprávne? Vlez do nastavenia routeru a pozri sa tam, aký názov siete je tam (SSID..)
A nevypisuj zbytočne veci, ktoré sú v poriadku, ale zameraj sa pri popise problému na to zariadenie s ktorým máš problém.. S Tvojho popisu ťažko poznať, kde a s čím máš vlastne problém...

C:\Users\DaWee>ipconfig /all

Windows IP Configuration

Host Name . . . . . . . . . . . . : DaWeePC
Primary Dns Suffix . . . . . . . :
Node Type . . . . . . . . . . . . : Hybrid
IP Routing Enabled. . . . . . . . : No
WINS Proxy Enabled. . . . . . . . : No

Ethernet adapter Síť Ethernet:

Connection-specific DNS Suffix . :
Description . . . . . . . . . . . : Killer e2200 Gigabit Ethernet Controller
(NDIS 6.30)
Physical Address. . . . . . . . . : D4-3D-7E-F6-76-D8
DHCP Enabled. . . . . . . . . . . : Yes
Autoconfiguration Enabled . . . . : Yes
Link-local IPv6 Address . . . . . : fe80::b985:2d23:617a:cd39%12(Preferred)
IPv4 Address. . . . . . . . . . . : 89.177.228.187(Preferred)
Subnet Mask . . . . . . . . . . . : 255.255.255.0
Lease Obtained. . . . . . . . . . : 27. prosince 2016 16:10:26
Lease Expires . . . . . . . . . . : 27. prosince 2016 21:14:55
Default Gateway . . . . . . . . . : 89.177.228.1
DHCP Server . . . . . . . . . . . : 10.144.176.1
DHCPv6 IAID . . . . . . . . . . . : 265567614
DHCPv6 Client DUID. . . . . . . . : 00-01-00-01-1A-47-6F-ED-D4-3D-7E-F6-76-D8

DNS Servers . . . . . . . . . . . : 213.46.172.37
NetBIOS over Tcpip. . . . . . . . : Enabled

Tunnel adapter isatap.{FB6E722B-DAD9-450E-BD8A-47DA3A83CA8A}:

Media State . . . . . . . . . . . : Media disconnected
Connection-specific DNS Suffix . :
Description . . . . . . . . . . . : Microsoft ISATAP Adapter
Physical Address. . . . . . . . . : 00-00-00-00-00-00-00-E0
DHCP Enabled. . . . . . . . . . . : No
Autoconfiguration Enabled . . . . : Yes

Tunnel adapter Teredo Tunneling Pseudo-Interface:

Media State . . . . . . . . . . . : Media disconnected
Connection-specific DNS Suffix . :
Description . . . . . . . . . . . : Teredo Tunneling Pseudo-Interface
Physical Address. . . . . . . . . : 00-00-00-00-00-00-00-E0
DHCP Enabled. . . . . . . . . . . : No
Autoconfiguration Enabled . . . . : Yes

Tunnel adapter isatap.{754D3377-853B-4BCA-9FEE-21DF2A438FE8}:

Media State . . . . . . . . . . . : Media disconnected
Connection-specific DNS Suffix . :
Description . . . . . . . . . . . : Microsoft ISATAP Adapter #2
Physical Address. . . . . . . . . : 00-00-00-00-00-00-00-E0
DHCP Enabled. . . . . . . . . . . : No
Autoconfiguration Enabled . . . . : Yes

Tunnel adapter 6TO4 Adapter:

Media State . . . . . . . . . . . : Media disconnected
Connection-specific DNS Suffix . :
Description . . . . . . . . . . . : Microsoft 6to4 Adapter
Physical Address. . . . . . . . . : 00-00-00-00-00-00-00-E0
DHCP Enabled. . . . . . . . . . . : No
Autoconfiguration Enabled . . . . : Yes

C:\Users\DaWee>

IPv4 Address. . . . . . . . . . . : 89.177.228.187(Preferred)
Default Gateway . . . . . . . . . : 89.177.228.1
DHCP Server . . . . . . . . . . . : 10.144.176.1

máš vyřazený router. je v režimu modem, v nastavení to bude bridge či co to.
někdo rýpal do nastavení upc routeru?
zkus ten tajný krám restartovat dlouze tlačítkem, jestli to má reset.

Změnilo se mi to jen na stolním pc totiž, jinak na bezdrátově připojených zařízeních je vše ok.

chápal bych to, kdyby byl před routerem switch. jenže ty máš nějaký kabelový modem-router.

To vyzera skor na to, ze niekto (virus?) nieco urobil s routrom a prepol ho do bridge modu. V tomto mode router nema IP adresy ak niesu natvrdo nadefinovane na niektorom rozhrani. Doporucoval by som zavolat na hotline UPC a opytat sa ci nieco nerobili. Ak nie, tak mas zrejme v pocitaci nejaku skodnu a skor ako sa budes snazit nieco urobit s routrom, by bolo vhodne odvsivit pocitac.