Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pomalá wifi na druhém zařízení

Zdravím vás. Před týdnem jsem si koupil nový router, chtěl jsem ho nastavit od mého poskytovatele, ale ten mi řekl že bude mít čas až po novým roce. Jelikož jsem hrozně nedočkavý, tak jsem se do toho pustil sám a opsal jsem vše co bylo ve starém routeru. Router začal fungovat a v pohodě jsem se připojil na nově vytvořenou WIFI, PC které je na ní připojeno přes WIFI USB adaptér běhá bez problémů, horší to je s mobilem který je připojen ke stejné WIFI, ten občas nechce načítat stránky v prohlížeči, při updatu programů/her se občas přeruší stahování a už nenaváže, updatuju to až někdy na potřetí, u her které potřebují fungovat přes internet se občas nepřihlásí ani k serveru hry, v AppStoru se nechtějí načítat, nebo to dlouho trvá, náhledy (obrázky). Zdá se že jsem něco špatně nastavil na routeru, protože s tím starým fungoval mobil normálně, nenapadá někoho, kde by mohl být problém? Krom mezi počítačem a židlí o tom problému vím, ale nedá se s nim nic dělat. Děkuji za každou konstruktivní radu.

jak byly nastavené staré údaje na wan straně? byly tam statické adresy, nebo dhcp?

PC které je na ní připojeno přes WIFI USB adaptér běhá bez problémů

stolák zásadně přes kabel, nebo si pak nestěžuj.

a dnešní routery s hafem režimů je třeba nastavit napevno, kvůli retardovaným mobilům bývá problém:
wireless security: wpa2
encryption: aes
jde to ještě vylepšit ... bandwidth: 20mhz