Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Skládaný PC do 30.000 pro střih videa

Dobrý den, chtěl bych si poskládat PC do 30.000 (pouze PC bez windowsu) který budu používat výhradně na střih videa ( nikoliv na hraní her) .
Chtěl bych poradit které díly bych tam měl nacpat, a taky se zeptat jestli má cenu tam cpát 32GB RAM, někdo tvrdí že je to zbytečně moc, že bude stačit 16GB
a někdo zase že Adobe AE využije všechnu RAM paměť, že čím více mu dám tím lépe. Děkuji a přeji hezký den všem :)

Změna předmětu, původně: SKLÁDANÝ PC DO 30.000 PRO STŘIH VIDEA
Změna kategorie, původně: Hardware (host)

Jenom drobna poznamka, ze nektere aplikace umoznujou pocitat ruzny efekty nebo rendering pres grafiku, AMD vyuziva OpenCL a NVidia ma CUDA. Je treba zjistit, jestli neco takoveho pripada v uvahu a pak tomu prizpusobit vyber GK, je to podstatny, protoze jinak ti staci nejaka RX470 nebo GTX1050Ti a naopak pak muzes hodne pridat finance na procesor.

S RAM bych uprednostnoval radeji "mene" (16GB) a pri omezenem rozpoctu lepsi procesor, vetsi SSD apod., pokud by se do rozpoctu vlezlo vsechno, tak samozrejme nemusi byt ani tech 32GB RAM na skodu.