Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Výměna GK Geforce za Radeon na staré desce

Zdravím pánové, k Vánocům jsem dostal novou GK PCI-E MSI Radeon RX 460 2GB a tu jsem chtěl vložit do starého PC s deskou Intel DP43TF, namísto stávající Geforce GTX 260 512 MB. Ovšem po vložení mi nová karta pouze roztočí větráky, ale na monitoru se nic neobjeví (ani BIOS). BIOS jsem aktualizoval ze stránky výrobce (verze z r. 2011), ovladače desky jsem taky aktualizoval a žádná změna. Zkoušel jsem kartu vložit do druhého PC (s Radeonem Gigabite HD 7790 1GB) a zde běží úplně normálně. Tak jsem zkusil tu HD 7790 místo té GTX 260 a taky tma. V čem je problém - v nastavení BIOS, nebo nemám šanci a Radeon mi na desce Intel nebude fungovat? Děkuji za odpovědi.

EDIT: myslím, že ani zdrojem to nebude - vždyť ta GTX má napájení 2x 6pin + 2 pin a Radeonka je bez přídavného napájení.

Zkousel jsi v BIOSu default settings, pripadne resetovat CMOS?

Je to divna situace, potreboval bys sehnat dalsiho vlastnika te desky Intel DP43 a zjistit, jestli mu tam beha Radeon, coz uz dnes asi bude hodne slozite, zvlast kdyz ta deska co mas byla tak moc spatna, jak byla, uz ji asi moc lidi mit v provozu nebude. Nicmene stejne je to nesmyslna koupe, protoze na to stare PC nema cenu davat lepsi kartu nez GTX260. Zkusil bych tu kartu vratit, prodejci byvaji vetsinou o vanocich ohleduplni a jsou ochotni brat nepovedene darky zpet.