Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno HDD vs.SSD

Dobrý deň chcel by som do pc.na systém vložiť ssd disk čo poviete oplatí sa to.Tieto dva majú teraz dobrú cenu.Silicon Power SSD S55 240GB-ADATA Premier SP550 240GB:

Pokud je to starý pc, tak ano, ale u nového to není moc poznat.

Tak si sedni k novému počítači s plotnovým diskem a potom do něj namontuj SSD, rozdíl poznáš okamžitě. Že lidi píší o nespolehlivosti beru, disky mají menší životnost, než plotnové a případná katastrofa je s vysokou pravděpodobností nevratná, uživatel o data přichází, ale že SSD v novém počítači nejde moc poznat může napsat jen zarytý odpůrce.

ale straší,... terajšie SSD sa dožívajú podobne jak HDD, možno len o "kusok" menej, typicky asi tak 6-8 let. Samozrejme záleží od používania, ale na SSD sa zvyčajne jednou zapíše a následne len číta. Ideálka riešenie je kombinácia SSD + HDD (256GB+1TB)... SSD na OS + aplikace (programy a hry) a HDD na data (dokumenty, obrázky, filmy, huba a pod).
samozrejme, odísť môže aj o 2 mesiace rovnako aj HDD, ale to už záleží že či sa nejedná o vadný kus. (výrobná chyba alebo či "kurier" s tym.. a pod.)

Na stare PC s Windows XP bych SSD radeji nedaval. Na novejsi systemy ano, osobne bych tam z levnych radeji dal Crucial BX200.

Hlavne na to SSD musis nainstalovat OS + programy, potom se zrychli nacitani. Jestli se to vyplati, musis rozhodnout sam. Novy pocitac bych si bez SSD uz nedokazal predstavit, u starsiho je otazka cemu to ma pomoci. Hry ti u stareho pocitace s nevykonou grafikou rychleji na vice FPS urcite nepobezi.

Problem je, ze casem muze dojit ke zpomaleni. Duvod je ten, ze XP jsou tak stary system, ze s novejsim hardwarem uz moc neumi pracovat. Samozrejme pripojeni disku pres SATA je nejakym zpusobem standardizovano a teda to fungovat bude, ale je otazka, zda se bude SSD na tom systemu chovat jak by melo, vcetne veci jako je provadeni prikazu TRIM nebo zda bude spravne fungovat Wear leveling. No a rovnou ti reknu, ze to OK nebude, takze ano i na XP je SSD lepsi nez HDD, ale nebude dosahovat vykonu, ktery bys mel na Win7 a novejsim OS.

Jasny, osobne jsem uz s prechodem na Win7 vyhodil stary hardware a poridil s novym OS i novy hardware a to vcetne SSD. Jinak bych se k situaci stavel tak, ze uz na starem pocitaci s XP nic neupgradovat a setrit na nove PC a naopak na nove PC patri novejsi OS, teda Win7 a novejsi.

Takhle úplně se to nedá specifikovat. Disk se systémem znamená,že se do něj ukládá veškerý nainstalovaný soft. Jen multimédia,fotky,texťáky a podobné můžeš cíleně ukládat kam určíš. Systémové složky ne.Pokud instaluješ hodně a také mnoho her pamatuj na slušnou velikost SSD.