Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Potřebuji na W10 instalovat ovladače?

Ahoj,
tak jsem přemýšlel, jestli si mám dělat hlavu ohledně ovladačů různých komponent. Co jsem tak pochopil, tak si je Windows instaluje sám. Nevím, jak mám ale zjistit, jestli je nainstaloval všechny a správně :-)

Díky

Gigabyte GA-EP35-DS3 - Intel P35
Kingston Value 4GB (2x2GB) DDR2 800 (KVR800D2N5K2/4G)
Intel Core2 Duo E8400
GigaByte HD4870 (GV-R487-512H-B) 512MB, PCI-E

No pro tvuj zastaraly hardware pravdepodobne vubec ovladace na Win10 od vyrobce nebudou. Microsoft tohle resi generickyma ovladacema, ktere mohou ale take nemusi fungovat spravne. Takze situace je takovato: pokud mas ovladac od vyrobce hardwaru, tak ho tam dej, pokud nemas, tak se holt spolehnes na genericky ovladac a pokud to bude fungovat, tak super, pokud ne, tak bud vymenis hardware za novejsi nebo se vratis na starsi OS, kde ovladace od vyrobce jsou k dispozici.

Otázka moc obecná. Většinou s novým PC bývá dodáno i medium s ovladači. Po nainstalování OS je PC funkční se základními drivery. Je potom samozřejmě důležité prozkoumat podporu výrobce NB nebo PC a ovladače aktualizovat.