Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Výměna AMD cpu za Intel cpu

Dobrý den, potřeboval bych poradit .. chtěl bych vyměnit AMD procesor za nějaký Intel do maximální ceny 5000 Kč .. tak aby stíhal nakrmit grafiku .. co se týče základní desky a ramek .. to budu řešit až bude vybraný procesor. Byl by někdo ochotný a poradil by mně prosím ?

Moje stávající sestava:

OS: WIN 10 Pro 64-bit
CPU: AMD FX-6300 3,5Ghz
GPU: Asus Strix RX 470 4Gb Gaming
MB: Gigabyte GA-970A-DS3P
RAM: Kingston HyperX Fury Black 8GB (2x4GB) DDR3 1866Mhz (2000Mhz OC)
PSU: Zalman ZM600-GV 600W
PC Case: Zalman Z11 Neo

Jenze bez té zakladni desky, muzeme ztezi urcit nejaké nahradni nejvhodnejsi 'CPU' a funguje to i naopak, bez toho, aniz by jsme vedeli jakou mas 'Zakladni desku' je tezko nejvhodnejsi procesor, kazda zakladni deska ma své parametry, socket, pro kazdy jiny typ CPU.
* Toje je jak doporucit gumy na auto aniz by jsi znal auto, rozumis..

plus jeste pokud bylo pocitano s vymenou procesor za 5K + deska + pameti za DDR4, tak se vyplati nechat stavajici DDR3 a poridit jen desku a procesor za 6K misto tech pameti, mam na mysli i5-4590, nicmene teda desky pro Haswell pomalu mizej, takze aby sehnal nejakou slusnou vubec.

Na objednani po novym roce maji v CZC tuhle:

https://www.czc.cz/msi-h97-pc-mate-intel-h97/15276 2/produkt

Jinak snad:

https://www.czc.cz/asus-b85-plus-intel-b85/130459/ produkt

https://www.czc.cz/asus-b85-pro-gamer-gaming-mb-in tel-b85/150310/produkt

Jinam jsem nekoukal, mozna jeste nekdo najde neco jinde, ja mam treba hodne slusnou Asus H97 Plus.

Koukal jsem na ATX, adekvatne maji i to same v mATX, pokud staci a je to levnejsi.