Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Stlačený vzduch

Dobrý den, dnes jsem zakoupil v T.S Bohemia stlačený vzduch od značky 4WORLD. Co jsem se tak koukal na internet tak to není moc dobrý prostředek pro vnitřní čištění pc. Je tento prostředek bezpečný nebo nebo ne ? Děkuji.

Statika je v dnešní době už jenom urban legend. Já jsem skládal ještě dvaosmšestky, a tam to byl celkem problém. Giga problém byl u čtyřiosmšestek s VLB dedikovanými kartami (grafiky, řadiče). Dneska poskládá PC kdejaký tesil beze ztráty kytičky - vytáhne z RAM banky centimetrovou jiskru a nic se neděje...

Tak hrnec s vroucí vodou (nebo mokrý ručník na radiátor) a může to dělat nahý. Co by dělal s tímhle, to by ho hrůzou kleplo.
Předpokládám, že je normální a nejdříve odpojí síťový kabel ze zdroje a chvíli počká. Osobně ovšem nechápu tu pucovací mánii - mrvení redmondských os CCleanery a mrvení HW šílenou pucovací mánií. A propan butan vyjde levněji v novinovém stánku než v TSBohemii.

Propan do zapalovačů smrdí jak zanícená hadí hlava. To fakt ne. Jestli chce sokolík čistit (taky mi tahle mánie uniká), nechť zakoupí štětec a použije vlastní mocný fuk v tandemu oprašování stylem profesora archeologie. Stlačeným vzduchem z plechovky je vyfukování veeelmi nerentabilní - piksla za stopade vystačí tak na jeden pajšl.

Tak si přečti bezpečnostní list-odkaz na té samé stránce-Související dokumenty.

Složení a informace o složkách
Sloučenina založena na freonu HFC-134a (Tetrafluoroetan) a Drivosolu 35 B.
Názvy složek: Číslo CAS: Číslo ES,index.číslo: Koncentrace (% váhy) Klasifikace
Tetrafluoroetan HFC-134a 811-97-2 212-377-0 40-60 Xi; R36/37/38

Drivosol 35 B
sloučenina
n-Butan
Propan 74-98-6 203-448-7 601-004-00-0 200-827-9 40-60 F+; R12

Takže pěkné svinstvo,určitě by to ale neměli překládat a nabízet jako vzduch.

To je tedy svinstvo! Ale co se dá od Poláků očekávat a profláklý prodejce se také vyznamenal, když tohle se stlačeným vzduchem nemá nic společného a popis je minimálně zavádějící, ne-li podvodný.
Ten krám odnést do Sběrného dvora, nebo s tím zmlátit podavače.

Už jsem jim napsal,ať to alespoň koukají přejmenovat na Stlačený plyn a dávají k tomu návod s výstrahou nebezpečí a hořlavosti.Tak uvidíme.A navíc je to polský výrobek,takže kdoví co v tom skutečně všechno je.Já bych jim to klidně vrátil zpátky jako reklamaci,ať zaplatí i poštovné.Jde o zjevné klamání spotřebitelů,i když asi neúmyslné,prostě to tam nikdo nečetl a nezkoumal.Ale ručí za to.
Takže tazatel se vlastně bojí oprávněně.

složení běžného vzduchu v atmosféře

Co to meleš? Co je tam tak nebezpečného,abys to nedokázal dýchat celý život,tj.třeba 100 let? Na rozdíl od tohohle sajrajtu.

Extremně hořlavý,dráždivý.Účinkuje dráždivě na očí,dýchací cesty a kůží. Urychlené odparovaní tekutiny může působit odmražením. Obsahuje látku, která se může připojovat k zvětšení skleníkového efektu.

Takže tohle naopak ničí atmosféru,respektive ozonovou vrstvu.Něco si o tom přečti.

Čili celá EU i svět zakazuje ledničky a mrazáky s freony kvůli ochraně planety a Poláci to vesele prodávají dál.I když je to o něco méně agresivní typ freonu.

Tak to se omlouvám, domníval jsem se, že jste koupil stlačený vzduch, ne nebezpečnou směs plynů nemající se vzduchem nic společného. Vaše obavy tedy považuji za zcela oprávněné. Polský šmejd vzít do toho krámu a zmlátit s tím podavače, pardon, EUovsky - reklamovat z důvodu, že popis neodpovídá obsahu a je zavádějící. Pokud podavač bude vyskakovat, tam mimo krásné představy krvácejícího frňáku, doporučuji pošeptat tři písmenka - ČOI.

Chyba predpokladam na strane distributora, ktery dodal spatny popisek, uz to mluvi o kvalite. Ono je skoro vsechno stlacenej plyn, akorat na elektroniku je lepsi pouzivat nehorlavej.

https://www.czc.cz/4world-stlaceny-vzduch-600-ml/1 86814/produkt

V prispevcich v hodnoceni produktu lidi pisou, ze se jedna o horlavy stlaceny plyn, ale CZC se nenamaha to opravit, takze plus body pro bohemku, ze to opravili.