Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Konzultace nové sestavy

Dobrý večer,

kolegyně mě požádala o návrh sestavy, poslední dobou se moc nevěnuji tomuto oboru, takže bych ocenil konzultaci s profíky.

Pokud budete mít chvilku, prosím o tipy.

Použití:
Kancelářský PC

Finanční limit:
cca 20 000 Kč - může být klidně méně, lze i překročit, ale myslím že zbytečné

OS:
Win 10

Potřebuji vše kromě grafiky, kolegyně dodala MSI N760 TF 2GD5/OC Gaming.

Můj návrh:
https://www.alfa.cz/basket.php?items=_35DK012U5Z01 3MA3011O1X0137DY013DEK013KO3010U820133QQ01

Seznam:
ASUS B150 PRO GAMING
Crucial MX300 275GB (CT275MX300SSD1)
Intel Core i3-6100
Kingston HyperX Fury 16GB (Kit 2x8GB) 2400MHz DDR4 CL15, čer
LG GH24NS černá bulk
Microsoft Windows 10 Home CZ (FPP) (KW9-00234)
Seasonic SS-500ET F3 500W Bronze 80Plus
SilentiumPC Gladius M20 Pure Black
Western Digital 1TB, 3.5", SATAIII/600, 7200rpm, 64MB, WD10E

SSD disk jsem vybral dle místních diskuzí. Potřeboval bych hlavně poradit s RAM, zdrojem a případně jestli máte tip na nějaký slušný case.

Předem děkuji za Váš čas

Otázka: "K čemu je, sakra, dedikovaná GK a ještě s postarším GPU v sestavě pro kancelářské užití?"
Návrh - dvě verze os jsou kvůli neznalosti, jak a kam bude ta sestava zapojena (doména, atd). Zdroj si poradí i s nesmyslnou dedikovanou GK, ale nemá PCIe napájení - nutná redukce. Optická mechanika volena s ohledem na archivační média typu M-Disc.
HDD by mohlo být nahrazeno SSD, pokud je množství dat přiměřené.

V pohode, moze byt. Ale ak to ma byt naozaj echt kancelarske PC, tak dedikovanu grafiku by som tam ani nedaval, RAM by stacilo aj 8GB, ale inak tych 16GB ti schvalujem pretoze razim nazor ze pamati neni nikdy dost a cim viac tym lepsie :-), akurat by som tam dal iny zdroj (a viac ako bohate by postacovala aj 350W verzia - pred vianocami som skladal ASUS B150 PRO GAMING + 8gb ram + i5-6600 + ssd + hdd + GTX 1060 a v plnej zatazi cpu bez grafiky to zralo max 75W), pretoze v dnesnej dobe by som uz nebral zdroj ktory ma nizsiu ako gold certifikaciu. A ten disk predpokladam ze len na data by kludne postacoval aj 5400 otackovy.

To není kancl sestava, nýbrž nepovedený pokus o herní nižší střed s hlučnou, žravou/170 TDP zastaralou dedikovanou g.kartou.

Návrh "drahé" kancl sestavy na platformě mATX se spotřebou okolo 100W - Pentium G4500 s dostatečnou IGP + OS Win 10 /17 087,-/

https://www.alfa.cz/basket.php?items=_37OJ0118BC01 2ZHT013JTF01008Q012U0K022X8T012U5Z0134WM0137YB01

(poznámka: na CZC.cz je sestavení/otestování a instalace OS zdarma)