Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Odpálený adaptér alebo chyba v notebooku

Zdravím,
pred týždňom som si prepojil notebook s tv cez hdmi kábel a skúšal hrať niektoré náročnejšie hry a išli mi dobre ale odvtedy mi začal problém s nabíjačkou. Niekedy mám problém ju pripojiť aby nabíjala musím ju naštelovať aby fungovala niekedy funguje bez problémov niekedy nie a badám, že koncovka, ktorú zapájam do notebooku býva horúca. Tak neviem či je problém s koncovkou káblu či môže byť problém aj zo vstupom. Ďakujem za rady

Pokud je koncovka adaptéru horká, znamená to špatný kontakt v konektoru nebo v zásuvce notebooku - při větším proudu se špatný kontakt chová jako odpor a způsobí zahřátí.
Co nejrychleji navštívit servis. Až se to vypálí úplně (nebo se roztaví zástrčka a dojde ke zkratu), bude pozdě.

Pokud máš možnost vyzkoušet jiný adaptér, můžeš eliminovat problém. Pokud se bude i nový adaptér zahřívat, je problém v notebooku - to je ten horší případ.
Pokud k zahřívání docházet nebude, je chyba v koncovce adapteru - to je ten lepší případ. Koncovku ti přepájí jakýkoliv zdatnější bastlíř nebo opravna TV, počítačů apod.

Ahoj, ďakujem za radu. Nabíjačka prestala fungovať tak som skúsil ten nový adaptér a bude to asi v notebooku lebo aj ten sa po čase zahrieva. Takže je to ten horší prípad aké mám teraz možnosti ? Zaniesť do servisu, či objednať dáku súčiastku a vymeniť by som to dokázal sám alebo to je neopraviteľné ? Ďakujem za radu