Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vysoká odezva. Jak to mám řešit ?

Zdravím
Nedávno koupený nový modem za dobrý kup na účet rodiny (no comment).
Nedávno začal skákat ping až do zpoždění kolem 1,5 vteřiny (umíte si představit co to je za nelibost.)
Poskytovatel Tmobile.

Otázka zní.
Mám udělat ještě nějaký test kromě testů v přílohách a odkazu nebo mám zkusit něco udělat v nastavení routeru či si pohrát s kabely ? Nebo mám rovnou volat na poskytovatele internetu ať to kouká vyřešit ?
Ptám se zde protože s poskytovatelem internetu by to mohlo být na dlouho a někdo z vás možná ví co by to mohlo způsobovat.
Děkuji za rady.

speedtest

Doplním: Speedtest ukazuje ping v normě. Ovšem pravda je jinde.

[157151060.png]

vidím, že ipv6 je fak radost.
ping 908ms ti připadá v normě? mrkni do kalendáře, není rok 1980.
jestli to měříš přes kabel k routeru, nemáš na návštěvě 10 lidí s mobilama, nikdo nestahuje přes torrent a je to tak strašné, ať se na to technik vzdáleně či zblízka podívá.