Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Webové stránky - vkládání příspěvků

Dobrý den,

Byl bych rád, kdyby se zde našel někdo, kdo by mi poradil.

Jde o to, že dělám stránky pro kamarádovu mámu, doktorku. Mám je v podstatě hotové, už mi zbývá jenom poslední, ale hodně důležitá věc, a to aby mohla paní doktorka na hlavní stánku jednoduchým způsobem přidávat aktuality (zástupy, dovolené, změna ordinačních hodin...). Nejsem profesionál, je mi 16 a tvorba webu je můj koníček. Pomůžete?

Jakékoliv rady si cením a děkuji za každou odpověď. :)

Předem díky,
Bedorek

Důležité je, v čem píšeš.

Pokud to je v PHPku, tak by bylo asi nejlepší řešení použít databázi.

Mohla by vypadat nějak takhle:

Datum | nadpis | text

Dále budeš muset vyřešit stránkování (aby se nezobrazovalo 10000 novinek na jedné stránce), dal by se použít i nějaký existující plugin (znalost nemám, neporadím, můžeš zkusit google).

Víc ti povíme, až řekneš v čem píšeš.

Jinak moc hezky položený dotaz.

Asi nepoužíváš redakční systém, musíš tedy vše vytvořit sám (což nemusí být horší možnost - jak kdy :-) ).

Na oba následující nutné kroky najdeš plno návodů a příkladů na internetu:

1. Vytvoř formulář, který bude určen jen pro paní doktorku, s inputy např. sdeleni, datum_zobrazeni_od, datum_zobrazeni_do (urči si sám). Na submit vše uložíš do databáze nebo XML souboru (asi bude lepší první možnost, měl bys ale časem poznat obě).
2. Zobrazení jednotlivých položek z databáze (nebo obsahu XML) na webové stránky podle předem zadaných kritérií (např. podle datumu).