Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Výběr SSD - 240 GB, 3000 Kč.

Dobrý den,
plánuji upgrade z klasického HDD na SSD u notebooku HP ProBook 470 G2 a rád bych vás poprosil o pomoc s výběrem. Minimální kapacita nového disku: 240 GB, maximální investice do disku: 3000 Kč. Notebook využívám převážně k prohlížení internetu, programování v různých IDE (AS, VS atd.) a Office. Zkrátka takové to klasické využití studentského notebooku na technické škole. Po srovnání SSD jsem dospěl ke dvěma hlavním favoritům. Prvním je Kingston HyperX Savage SSD 240GB (http://pevne-disky.heureka.cz/kingston-hyperx-240g b-shss37a-240g/) a druhým je OCZ ARC 100 240GB (http://pevne-disky.heureka.cz/ocz-arc-100-240gb-ar c100-25sat3-240g/). Vzhledem k počtu pozitivních komentářů bych se přikláněl spíše k tomu Kingstonu ale rád si nechám poradit, SSD vybírám poprvé. Kdyby někdo věděl o výhodnějším SSD v dané cenové kategorii, nechť prosím zanechá komentář :). Děkuji za názory.

Nejprve bych vám všem chtěl poděkovat za pohotové reakce. Jen se chci ujistit - opravdu je MX300 výhodnější koupě než Savage od Kingstonu? Pokud vím, tak MX300 má TLC čipy, které by měly být obecně pomalejší a mít kratší životnost (oproti MLC čipům v Savage).

Tezko rict, MX200 neco priplatis, ale ma lepsi radic, u MX300 bude asi ten Savage lepsi, nevim. Dalsi moznost jak pise JoPe je ten Transcend 370, ja o nem uvazoval, ale pak je zdrazili na nesmyslnou cenu, dnes to koukam zase kleslo na cenu jako ma konkurence.

u SSD se drzim hesla nechodit ke kovaříčkovi, ale za kovářem. Samsung dela vse sam - vlastni radice a chipy. Micron = Crucial taky. Podobne Intel. Pristipkari jako Kingston to poskladaj z toho co tihle tri pro sebe nechtej a zametou zpod linky. Jo umyslne prehanim, ale konkretne na Kingston jsem hodne alergicky, uprimne nechapu jeho popularitu. Hrozna firma ktera klidne doda pod stejnym oznacenim zbozi slepene z naprosto rozdilnych veci a s rozdilnymi parametry.

V podstate souhlas, tak jsem na lepice stitku dost alergicky. Zase ale treba mam SSD od Kingstonu jeste hodne stare SSDNow M x-25M od Intelu a tehdy byli dost levnejsi pritom jen v podstate prelepili stitek a dodnes drzi. Ta sama zkusenost je A-Data flashky, ta sama flashka a jedna revize (serie) je uzasne rychla a druha je snek, protoze proste jednou nakoupi u jednoho vyrobce a po druhe u druheho a prsknou jine vnitrnosti do stejneho zbozi. Chci tim rict, ze u tehlech vyrobcu clovek muze za par korun mit super vyrobek nebo taky ne, kazdy musi zvazit sam.

Ale ten konkretni Kingstone Savage SSD by nemel byt spatny.