Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak připojit tiskárnu samsung ML-2955ND k routeru?

Dobrý den,
mám tiskárnu, která se dá pomocí kabelu připojit k routeru - tím tiskárnu připojit k internetu a tisknout z ostatních zařízení. Mám router zyxel, před rokem tiskárnu k netu mi připojil známý. Neporadíte mi, jaké programy stáhnout atd?
Za rady vám mnohokrát děkuji.

Ovladač jsem nainstaloval, jaký mám vybrat ztyp připoíjení? Připojení přes USB kabel, sítové připojení nebo připojení k bezdrátové síti? Zkoušel jsem připojení k bezdrátové síti - objevilo se chyba podpory wlan. Zkusil jsem také sitove pripojeni - to mi tiskárnu vyhledalo - port tiskarny 10.0.0.6.

vypni tiskárnu, připoj lan kabel, zapni tiskárnu.
router jí sám nastaví dhcp adresu.
přes ni se dostaneš do jejího webového rozhraní a můžeš jí nastavit jméno a pevnou ip (mimo dhcp rozsah).
pak si nainstaluj ovladač, cd a manuál snad máš.
podle heuréky to má naštěstí jen lan připojení, ne bezdrát. (nastavovači wifi tiskátek je štelují dodnes)