Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno vs code,linux,install c++

obrý den, nainstaloval jsem si visual studio code a nastavil jsem si ho podle videa na youtube(viz níže). Takže jsem zkusil nějaký ověřený program(na windows mi funguje ve vs comunnity 2015), ale tady nefuguje. Píše mi to, že adresář nebyl nalezen, ale nwm jak ho přidat.screenya potřebuji programovat v c++
vHUNp.png
Cq7eF.png
lo7Rj.png
KZusV.png
UwA6g.png
watch prý to mám udělat podle tohodle návodu, linux
ale já nwm jaké přesně příkazy zadat do terminálu
mohl by mi někdo napsat jaké přesně příkazy , nebo jakt to zprovoznit na c++
napsat do shellu...předem díky
_________________
ntb- 2xAMD e1, 6GB ram DDR3 1600 MHz, radeon graphics, linux mint 17.3 xfce 64bit,- hp 255 g4

soubor se jmenuje code-stable-code_1.8.1-1482158209_amd64.tar.gz

Keď stlačíš Ctrl+Shift+B, malo by sa to zbuildovať. Zbuilduje sa to?

Ak nie, tak pridaj ešte do toho tasks.json "echoCommand": true, aby si videl, čo to spúšťa:

{
	"version": "0.1.0",
	"command": "g++",
	"isShellCommand": true,
	"args": ["-Wall", "${workspaceRoot}/Main.cpp", "-o", "${workspaceRoot}/c++.out"],
	"showOutput": "always",
	"echoCommand": true
}

Mal by si vidieť, že to spustilo ten príkaz a mal by vzniknúť súbor c++.out. V prípade, že sú tam chyby, malo by ti to vypísať chyby (ako napr. "fatal error: stdafx.h: Adresár alebo súbor neexistuje" na riadku "#include <stdafx.h>").

Ak to nebude vedieť nájsť g++, tak to skús spustiť priamo z terminálu v adresári, kde máš Main.cpp a daj sem výstup:

g++ -Wall Main.cpp -o c++.out

bohužél, stále se mi to nedaří rozchodit
WsrnX.png
3FWjS.png

a po zadáni příkazu g++ -Wall Main.cpp -o c++.out
mi to napíše
Main.cpp:2:20: fatal error: stdafx.h: No such file or directory
#include <stdafx.h>
^

compilation terminated.

nebo

g++: error: Main.cpp: No such file or directory
g++: fatal error: no input files
compilation terminated.

nebo

Main.cpp:8:12: error: ‘::main’ must return ‘int’
void main ()
^

Keď ti to už píše na výstup tie chybové hlásenia vo VS Code, tak to znamená, že spustenie buildu funguje. To, že sa to nezbuildí, je už len chybou v programe. Uprav program tak, aby bol skompilovateľný, t.j. odstraňuj chyby podľa toho, čo ti build napíše.

Neviem, odkiaľ si vzal riadok "#include <stdafx.h>". Podľa mňa by to malo byť v úvodzovkách a nie v ostrých zátvorkách. Do stdafx.h idú predkompilované hlavičky, v projekte taký súbor nemáš, takže include tam nemá vôbec čo hľadať.

Píše ti to, že main musí vrátiť int. Takže uprav riadok "void main()" na "int main()" a pozri sa, čo to napíše potom.