Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Který bazarový telefon? iPhone 4s vs Samsung Galaxy J5

Zdravím, odešel mi můj telefon a potřebuji rychle nějakou dočasnou náhradu.
Uvažuji buď o iPhonu 4s v TOP stavu nebo Samsung Galaxy J5, také v TOP stavu.
Samsung Galaxy J5 můžu mít pouze o 500kč dráhž, než iPhone 4s.
Telefon využiji převážně jen k volání, sms, internetu, Instagram a WhatsApp a také si občas rád zafotím, nepotřebuji nějakou super kvalitu fotek, ale aby zas kvalita nebyla úplně hrozná.
Jaký by jste si z těchto dvou vzali vy?
Děkuji

Ahoj,
doteď jsem měl vždy iOS a byl jsem maximálně spokojen. Měl jsem také Android a neměl jsem s ním problém, takže je mi vcelku jedno, jaký systém zvolím, je to pouze dočasný telefon, jde mi spíše o to, který se více vyplatí, jestli připlatit 500kč za J5 nebo bude stačit 4s.
Aplikace nepoužívám skoro žádné, pouze ten Instagram, WhatsApp, jinak prohlížeč. Hry na telefonu nehraji.
iPhone 4s bych mohl mít za 2.200kč a Samsung J5 za 2.800kč, oba jsou již bez záruky.

A vyplatí se ten iPhone 4s? Přeci jen je to už starší kousek.
Ještě by mě zajímalo, jak dlouho myslíte, že vydrží ten iOS 9 podporován u aplikací? Sice to bude dočasný telefon, ale do budoucna bych si ho schoval jako záložní, tak jestli ten iOS 9 třeba za rok bude mít ještě podporu u aplikací apod.?
Děkuji.