Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Optimalna PC zostava

Nazdar ľudia, v blízkej dobe budem skladať kamarátovi nový PC a chcel by som sa Vás spýtať na Váš názor na zostavu, ktorú som mu ponúkol. Jeho úplný finančný strop je 750,-€, najlepšie by bolo okolo tých 700 €. Chcel by hrávať pár rokov nové hry na FHD rozlíšení s 60 fps. Samozrejme časom by možno niečo dokúpil napr. ďalšiu pamäť, ale riešim situáciu tak ako je teraz.

CPU: 200 € - Intel Core i5-6500,
GPU: 210 € - AMD Sapphire Radeon RX 470 4GB,
RAM: 60 € - Kingston 8GB DDR4 2133 Mhz,
Zdroj: 43 € - EVGA 500W
Case: 32 € - Zalman Z1
SSD: 43 € - ADATA Premier SP550 120GB
HDD: 50 € - WD Blue 1000GB 64MB
COOLER: 16 € - SilentiumPC Spartan 3 LT
BOARD: 68 € - ASUS B150-K

SPOLU: 722,- €

Aký je Váš názor? Dalo by sa niečo lepšie kúpiť? ĎAkujem za každú radu respektíve pomoc :)

Změna předmětu, původně: OPTIMALNA PC ZOSTAVA (host)

Nestaci, ikdyz bude hry davat na HDD, coz je nesmysl, tak stejne potrebuje cca. 200GB SSD, tech 120 je na hrane uz dnes a s dalsima updatama Win10 se da ocekavat, ze to stacit nebude.

Osobne vidim jako velmi zajimave reseni poridit na system a programy nejake ~250GB SSD, zalohovat ho pomoci softu co zalohuje cele disky na HDD, cimz ma uzivatel vyresen problem nahle smrti SSDecka, navic i v pripade problemu s OS uz nebude muset reinstalovat odznova a casem az budou finance dokoupi uzivatel dalsi 250(500)GB SSD na hry.