Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Ohnutý procesor nebo deska ?

Koupil jsem procesor i7-6700 desku od Gigabyte s čipsetem q170 s ddr4 paměťma. Když jsem to dával dohromady, docela to fungovalo s grafikou procesoru. Když jsem si po asi třech měsících vybral grafiku rx-470 8gb najednou problém. Při startu mně to umožnilo dostat se do biosu, ale potom se objevil blikající kursor v levém horním rohu a dál se nic nedělo. Grafikou to určitě není v jiným pc funguje dobře a navíc to blbne i s grafikou procesoru. Napřed jsem byl přesvědčený že může jít o špatné nastavení v biosu, zkoušel jsem měnit co se dalo, dal jsem i optimální nastavení, ale nic nepomáhalo. Náhodou jsem zjistil, že když je tato chyba nefunguje ani tlačítko restart. Tak jsem zkusil hledat a našel něco o ohnutých procesorech Skylake. Mám chladič silentiumpc fera hetis2 - procesor tam drží spona na dvou místech, ohýbá se to spíše při uchycení na 4 bodech. Zkusil jsem to uchycení malinko povolit a spustit to jen tak na stole a zdálo se, že je vše v pořádku. Dal jsem desku do bedny a zase to to nešlo. Když jsem ji vytáhl s zkoušel zase na stole z asi 10 pokusů restart - vypnout- zapnout to jen při jednom restartu nešlo. V bedně je to spíš naopak - z 10 pokusů tak max. jednou se spuštění podaří.
Díval jsem se na procesor a ohnutý se nezdá, jen jsem na jedné třetině těch kontaktních plošek pozoroval něco jako skvrnu, zkoušel jsem ji vyčistit lihem ale moc to nešlo a nic se tím nezměnilo, pokusím se to vyfotit a nahrát to foto sem.
Jsem si jist, že piny na desce (gigabyte q170-d3h) , ohnuté nejsou.
Bohužel mám jen dvě ddr4 ramky, ale zkoušel jsem je přehazovat a dávat po jedné a beze změny.
A zdroj jsem taky vyměnil.
Samozřejmě budu vděčný za každou radu, ale důležité pro mě je, jestli mám reklamovat desku, nebo procesor.

je to tady - ulozto.cz!GavQtQg6Bi6v/foto1-jpg v levé části, ale moc vidět to nejde. Ohnutí procesoru - zas tak moc dobře nevidím, ale zkusil jsem to posoudit u jiných a procesor se nezdá ohnutý. S těm ramkama je to i můj závěr. Zkusím to ještě trochu vyčistit alkoholem a když to nepůjde asi si někde půjčím jinou desku. To že to jde mimo case znatelně líp, mě tak na půl přesvědčilo, že to bude tou deskou.