Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem disk boot failure - problém

Zdravím, takže zobrazuje se mi po startu pc disk boot failure, insert system disk and press enter.

Sem tam když mi to při startu napsalo stačilo restartovat pc a v klidu se zapl, teď ale ne.

Mám cd s w7 (upgradoval sem na free w10), jenže problém je že mechanika ho nechce načíst. Slyším jak to zkouší jakoby rozjet ale po vteřině to selže a zkouší ještě párkrát, bohužel vždy neuspěšně. V biosu jsem zkoušel jako pripritu bootovat z cd ale taky nic....

Nějaké nápady jak to sám vyřešit? V biosu? V safe módu? Xpress recovery2? Nějak zformátovat hdd? Co pak bych musel udělat?

Ok zeptám se jinak. Lze se dostat do nouzového režimu se sítí? Jestli ano, lze to přes to nějak nabootovat že bych to stáhnul? Pokud ne, jde udělat nějak rollback třeba 24 hodin zpět? Popř. dejme tomu že mi nefunguje cd romka, můžu ty bootovací soubory stáhnout někde na flash disc a nabootovat z nich? Jestli ne tak to někde zanesu. Na tohle snad na mobilu sestavu vypisovat nemusím....Díky za odpověďi

VIZ: Dole, Nahore, vsude : • Bud nemas dobre zapojené tvé HDD ('kuprikladu kabel SATA'), nebo nemas spravné poradi "BOOT" .
* Poradi BOOT se da zmenit v BIOSu, nebo spustit pozadovanou jednotku z BOOT_MENU.
TiP~ Pred spustenim, zkontroluj, zda-li neni v PC zapojen klic USB nebo HDD. • Ano, instalace Windows pres sit jde pres Port LAN|RJ45 (ethernet) po nastaveni BOOT na LAN v BIOSe, Active Directory etc. /* V pripade ze podporuje PXE .
* Ale jestli mas problém spustit klasickou instalaci z bootovaciho zarizeni jako CD ci USB, bych spis hledal jiné vychodisko.