Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Výběr napájecího konektoru k NB

Zdravím.
Vlastním notebook Acer Aspire V3-531G. Poničil se mi napájecí konektor a kabel k notebooku. Nevím jestli poižívám správnou terminologii. Prostě ten kabel co vede od adaptéru k notebooku. Ten druhý (od zásuvky do adaptéru) je v pořádku.
Soudím, že je to tím kabelem protože když ho nakroutím do správné pozice tak nabíjí.

Trochu jsem googlil a první co jsem našel bylo tohle:
www.vymena-displeje.cz
Což vypadá sice fajn, ale já potřebuji jen ten kabel proto se mi nechce platit plnou cenu. Hledal jsem jenom samostatný kabel a když už jsem něco našel nedokázal jsem rozhodnout jestli je to ten co potřebuji nebo nikoliv.
Mohl by mi s tím prosím někdo poradit?
Předem mnohokrát děkuji.

Jestli to správne chápu, je tam někde špatný kontakt.

Čili z mého pohledu máš 2 možnosti:
1) koupit nový adaptér - vyjde cenově stejne, mozna i lépe než ta oprava ve zmíněném "servisu"
2) prepajet konektor, případně ukecat kamaráda / souseda :)

20e za adapter este vobec neni vela.
na take veci mas myslet pred tym ako zacnes vystrajat blbosti s kablami a konektormi ktore niesu na take veci stavane. inac sa necuduj.

ale aj tak, najjednoduchsie bude kupit cely adapter aj s kablom a mas hotovo. nepojdes raz do krcmy chlastat a tych 20e co prepijes vyuzijes aspon na volaco zmysluplne.

Takhle nějak jsem nepochopil to dělání blbostí s kabelem. NB mám nějakých 5 let možná víc tak se mi nezdá, nenormální, že kabel vypověděl službu. Celkem často jsem ho nosil... S tím kabelem jsem začal kroutit až po tom co přestal sloužit. Ale stalo se. Nemá cenu se obhajovat nebo vysvětlovat.

Na tu druhou část... Jasně, že to zaplatím když je to nutné. Jen člověk je tvor spořivý a snaží se dostat za málo peněz hodně muziky.

Prošel jsem net a tahle nabíječka podle "štítku" splňuje všechny požadavky. Jen jsem nevyluštil velikost konektoru, ale i několik odkazů se shoduje, že 5,5x1,7mm je spávná velikost pro můj notebook tak by to snad mělo být ono. Nebo se mýlím?
www.czc.cz