Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Grafická karta 5-6 tisíc

Ahoj, nedávno mi odešla moje grafická karta GTX 560, proto bych se rád zeptal, jakou grafickou kartu mi doporučujete. Limit by měl být tak 5-6 tisíc (KČ). Můj horký kandidát je GTX 1050 TI, protože preferuji Nvdii. Taky bych do toho nerad vrážel nějak obrovské finance, ten limit bych si představoval těch 5 tisíc, ale pár stovek klidně připlatím. Nejde mi o nějaké nové hry, spíše GTA V atd atd., výkon v nových hrách tedy není nějak extrémně rozhodující, protože plánuji celkově PC vylepšovat až vyjde Star Citizen. Děkuji za odpovědi a přeji pěkný den.

Za mňa rozhodne amd víc sa to oplatí cenou na vykon, je na tebe či si doplatíš pár stovek na lepší rx470 alebo si vybereš buď tu nvidiu alebo rx460.

https://www.alza.cz/asus-strix-gaming-rx470-direct cu-ii-4gb-d4423503.htm?catid=18859501
https://www.alza.cz/asus-strix-gaming-rx460-direct cu-ii-oc-4gb-d4422516.htm?o=1

Ale keď tak váhaš po nvidii tak https://www.alza.cz/asus-rog-strix-gtx1050ti-o4g-g aming-d4530427.htm?o=1

No rozhodne by sem išl do tej rx470

Jo GTX 1050 Ti je dobra volba, u NVidie dava smysl nasledne az GTX1060 6G, ktera stoji vyrazne vic. Zvazenim by bylo poridit AMD Radeon RX470, ktera je kousek nad tou 1050 Ti a pritom porad v nejaky rozumny cene.

Děkuji všem za odpovědi, ale opravdu raději půjdu do Nvidie, GTX 1050 TI se mi opravdu líbí, už jen kvůli velikosti, spotřebě atd atd. Myslíte, že bude stačit zdroj 600W(Nevím, v čem se to uvádí), případně kterou GTX 1050 TI brát, děkuji za odpovědi.

Když líbí tak líbí, přesto vlak nejde.
(slušný 600W zdroj "utáhne" sestavu tak dvakrát = spotřeba na +12V větvi/ich bude okolo 250W v plné zátěži)

Ale věz, že oproti RX 470 ztrácíš 20-30% výkonu a to za podobné prachy.

V současnosti je na tom nejlépe MSI g.karta/nV i AMD, ohledně chlazení a regulace ventilátorů.

Chápu, že je AMD asi trochu lepší, ale pravděpodobně je ve mě zakořeněná představa, že Nvidia bude vždy lepší. Navíc ještě pořád věřím, že nejlepší kombinace je Intel + Nvidia. Uvažuji o této grafické kartě https://www.alza.cz/gigabyte-gtx-1050-ti-oc-4g-d45 31657.htm?catid=18860437#popis . Skvěle zapadá do mé cenové představy, jak jsem již napsal, nejde mi o výkon v nejnovějších hrách, protože mě nezajímají a za pár let budu modernizovat celé PC. Z nových her chci hrát snad jedině M and B Bannerlord. Je ta grafická karta, kterou jsem vybral dobrá? Děkuji za odpovědi.

Hodne dlouho, kamos kupoval novy PC a rikal, ze jedine Intel s cimz se dalo v momentalni situaci souhlasit, no a grafiku NVidia, tak mu rikam, at na to kasle a RX460 nebo idealne RX470, pokud budou finance. Uz uz to vypadalo, ale pak prisel a rikal, ze vzal GTX1050 protoze preci jen Intel + NVidia, "to da rozum". :-D