Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Jakou 32` Smart TV?

Vybírám novou TV do ložnice a uhlopříčka 80 cm je pro daný účel nejvhodnější. Potřeboval bych bílou barvu a co nejkvalitnější obraz i nejlepší funkce (100 MHz, WiFi, LAN, OS atd.), ale najít TV, která splňuje všechny tyto požadavky je nereálné, takže primární jsou funkce a barvu oželím i když preferuji co nejméně rušivý design (tenký rámeček, stříbrná barva).

Kterou byste doporučili z daného seznamu:

Sony Bravia KDL-32WD759
Sony Bravia KDL-32WD757
Philips 32PFS6401
Philips 32PFS5501
Samsung UE32K5602
Samsung UE32K5572
Samsung UE32K5502
JVC LT-32VF52J
Sharp LC-32CFF5112

https://www.alza.cz/smart-televize/18854364.htm#f& cst=1&pg=1&pn=7&par11010=11010-132782&par956=956-1 27625&par445=800--820&sc=1000

Mam takovou zasadu, nic od SONY, prej se ty Bravie snad zlepsily, ale ja bych to nerisknul.

Philips, Samsung, Sharp, Panasonic, asi nic proti zadny. V podstate cim drazsi, tim lepsi obrazovka, na funkce se vybodni, nejlepsi mas si k tomu poridit nejake mini multimedialni PC, bud uz pripravene nebo vlastni vyroby a TV mit jen jako zobrazovadlo.

Já kámošovi poradil Sharp sice kvalitní 100Hz panel a made in JPN jenže po třech letech chcípla.Teď sharp maj číňani to bych neriskoval co to bude za kvalitu,Panasonic šel taky dolu,Philips jsou drahý navíc stejně panely od Samsungu...:-)

Z těch co postnul jediná co za něco stojí by měla bejt Philips 32PFS6401 ,jinak to jsou do puntíku 50Hz panely.

Ona se mu do toho soupisu nějak vloudila Sharp, na místo toho má v tom odkazu zas LG, kterou v tom soupisu nemá. A právě ta LG by měla mít taky 100Hz :-?
https://www.alza.cz/32-lg-32lh6047-d4026375.htm?ca tid=18854364

Já dal na tebe a koupil Sony - spokojenost maximální ;-)

Jinak máme teda v rodině ještě 2 LG a také bez problému. Zdá se mi to jako dost "rozšířená" značka a myslím, že by s ní také chybu neudělal.

Na LG jsem zapomnel, samozrejme LG muze byt taky. Jeden z problemu SONY je poslednich 5 let vysoke procento vadnych kusu, kdy lidi musi reklamovat, coz asi nikoho nebavi, snad budes mit stesti na bezvadny kus.

Mě spíš zarazila ta tvá věta, kterou jsem od tebe za poslední dobu slyšel už podruhé. Že dražší věc = zákonitě vždy ve všem lepší. Tímto životním pravidlem bych se asi úplně až tak neřídil. Alespoň rozhodně ne ve všem..
No, já mám tu modelovou řadu 2015, něco na tento způsob: https://www.alza.cz/55-sony-bravia-kdl-55w805c-d23 60621.htm?o=1
Pořizoval jsem to kvůli uhlopříčce (139 cm) + jsem měl samozřejmě také nějaké základní požadavky. Moc mi jich tam na výběr nezůstalo a tehdy mi byla značka ještě tak nějak jedno. Takže na doporučení jsem sáhl po té Sony a zatím v ničem neprotestuje :-)

No prave u drazsich mas zaruku 0 vadnych pixel, hodne dobrou elektroniku a rovnomerny podsviceni. Jako moje EIZO za 10K mi ver, ze jsem vybiral dlouho, ale nejlevnejsi v kvalite co jsem chtel - nesnesu nerovnomerny podsviceni, pro me naprosta priorita.

Máš a co ti to je platný když měníš x krát monitor a přijde ti pokaždý s jiným počtem vadných pixelů Dell,Eizo s mizerným podsvícením nevyměnili a jako vadu neuznali přitom pěknej hnus na fotu a monitor za 9000....Jinak třeba iiyama ti dá záruku vadnejch pixelů taky a stojí do 5...

Monitor jedine osobne nebo pres net s moznosti vraceni do 14 dnu. Dell jsem slysel, ze se posledni dobou zhorsil, ale driv to bezne menili. EIZO by to melo vymenit taky, ale taky se mohli zhorsit, proto radeji pred koupi si tyhle veci kontroluju a horsi kus proste nevezmu. U tech levnejsich ale v podstate zadnej kus neni uplne perfekt, zatimco u tech drazsich mas slabsi treba jeden kus z dvaceti. Aspon takovou mam zkusenost.

Osobně mám druhej monitor kolem 5 ,to samý kolem známí a žádný problémy LG mě šlape 9 rokem a BenQ čtvrtým(ten má navíc nějakej čínskej panel i když kvalitní) panely stejně dělaj dvě tři firmy takže zbytek o elektronice která se může lišit kvalitou ,ale na životnost to mít vliv nebude.Číňani přišli s nějakou levnou výrobou OLED panelů tak jsem zvědavej,tím zazdí jak LG tak Samsung jestli to rozjedou.:-)

No vidíš kolem mě se dosralo nejvíc LG který samozřejmě chcípli hned po záruce (odkud máš tu statistiku poruchovosti Sony na Alze si nikdo nestěžuje) takže ty procenta vyjdou na stejno,koukal bych na panel co má ta tv dosrat se může jakákoliv viz kámošovi ten JPN Sharp.A druhá věc u všech značek máš různý třídy/kvalitu a ty levný jsou na jedno brďo značka neznačka.

No mam nejaky neverejny info, ale samozrejme chcipnout po zaruce muze vsechno. Driv byl vyhlasenej Panasonic, ze tam opravdu bylo testovani pred opustenim tovarny, takze slo vadnych kusu ven jen minimum, ale to uz taky neplati.
Nasim zase chcipnul zdroj v Samsungu chvili po skonceni zaruky, nastesti ho mistni servisak dokazal vymenit za rozumnou cenu a TV jim slouzi uz snad 9 let, coz je u LCD dost vykon.
Takze dneska asi opravdu jedno a spis si koupit kvalitnejsi panel, jenze da za tu TV vic penez bez ohledu na znacku.

Netvrdil jsem, že by byla až tak prémiová, také bych věděl o "honosnějších" značkách. Ale spíše jsem to myslel tak, že ke komukoliv přijdu, tak je to pořád všude LG, samá LG, tak jsem nabyl názoru, že to asi nebude tak špatné. Cca 2 roky zpět prarodiče kupovali LG (cca 107 cm) a zatím v pohodě. Tento rok druzí prarodiče také LG (123 cm) a zatím spokojenost (barvy, zvuk, vlastnosti). Tak snad budou šlapat :-)

Brácha si koupil Sharp a obraz sice pěknej, ale zvuk jak z popelnice a ještě přikrytej tlustou dekou. Takže jsem tuto značku vyřadil s osobního porfolia. I ten podělanej Sencor, co jsem si kdysi koupil do ložnice (19") zvučí líp, vlastně docela pěkně na tak malou mrchu.

Na AVManii a TVFreaku mi byl doporučen Samsung, tudíž Samsung 32UE5672S již stojí doma v ložnici a zatím se jeví jako dobrá koupě. Instalační návod jednoduchý a lehce pochopitelný, ale normální návod naprosto nedostatečný a veškeré manipulace je nutno provádět způsobem pokus - omyl, naštěstí je to zatím dost jednoduché a intuitivní.

To je s kanónem na vrabce, úplně stačí pozemní i SAT kanály a YT, které tam již jsou. Krásně se to dá ovládat i Samsung apkou v mobilu/tabletu. Celkem nepříjemně mě překvapilo, že na HD kanálech není dostupen teletex a nevím, jestli je to vlastnost HD nebo jenom jsem něco nepochopil.