Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem repeater tp-link blokuje router

Dobrý den,
měl bych takový dotaz. Koupil jsem synovi tento wifi repeater TP-LINK TL-WA850RE, 300 MBit/s,jelikož mu v potkroví nedosáhne signál wifi na telefon. Po připojení vše funguje, ale po nějaké době se v routru ztratí připojení ( nevím zda se routr zasekne nebo odpojí od sítě-žlutý trojůhelník s ! ) v každém případě router musím restartovat=vypojit ze zásuvky a zase zapnout, vše zase naběhne, ale zase jen na chvíli cca asi na 30minut. A tak stále dokola.
Mám starší router SMC wbr 14G. Bylo by možné, že to tento router nezvládá ne čím to může být? Už jsem upgreidoval firmware routeru a stále stejné.
Nevím si rady a proto Vás prosím o nějakou radu.
Děkuji s pozdravem Novák

zastaralý nevýkonný géčkový router.
včera byly otevřené obchody - šlo ten krám vyhodit a dojít pro něco normálního. lowend je třeba wr841n.

právě kvůli telefonům a podobným zvěrstvům se doporučuje nastavit zabezpečení wifi napevno: wpa2 + aes.
je možné, že ten starý krám se zadýchává právě nad šifrováním wifi. a do toho jeho starý polonefunkční napájecí adaptér, který první shodí právě wifi.

• Klikni na ten vykřičník pravým tlačítkem myši a zadej "opravit", zřejmě půjde o problém typu DHCP.
* Pokud možno zkusit v tom repeter nastavit výchozí bránu na DHCP server/adresa ruteru.

zdravím chlapi,
tak jsem koupil TP-WR841ND a nejde připojit k internetu , síť není k dispozici do routeru se připojím nastavím i jsem zkusil klonování prostě asi všechno. Starý router jde a už tedy fakt nevím. Rezignuji.
Nevíte zda se dá nastavit jinde a doma si jen změnit IP adresu?

Nelo. Místo klonování MAC se hlavně podívej, jak je nastavena WAN strana původního routeru. pokud tam není nastaven DHCP klient, je třeba nový router nastavit shodně. Pokud i pak to nebude fungovat, teprve tehdy má smysl klonovat MAC adresu WAN rozhraní původního routeru (nikoli MAC adresu tvého PC).