Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Pomalé propojení PC s Televizí

Ahoj všem,

chtěl bych Vás poprosit o radu. Mám propojenou televizi Panasonic Viera TV 40DX600_Series se stolním PC na kterém mám Win 10. S propojením nemám problém vše funguje jak má... problém je ten že filmy ve vyšší rozlišení (1080p a víše) se sekají. Chci se tedy zeptat, čím by to mohlo být? televize je připojená s routeru přes WiFi a počítač bohužel také. Je to Routerem (Belkin F7D2301 v1), Počítačem (TP-link TL-WN722N), nebo tou televizí? Nebo jak to dokážu zjistit, kde to vázne?
předem děkuji za Vaše odpovědi ;-)

Protoze nechci tahat pres cely byt kabel kterej by musel byt cca 10 metru dlouhej a to bych ho musel tahnput vzduchem. Taky nechcisdilet obrazovku na pc a televizi a otravovat obaluhu pc aby mi tam poustel filmy a prosit ho aby mi tam nejezdil mysi... Proste bych to rad nejak vyresil pres tu domaci síť ale kvalitnejsi filmy se sekaji

přes 2 zdi znamená utlumený signál, dále poškozený odrazy od zdí. wifi si sníží rychlost, ale ta už nemusí stačit pro vyšší datový tok.

jednoduchým špatným řešením je na půl cesty umístit wifi repeater. ale ten z principu funkce snižuje průchodnost na polovinu, moc si nepomůžeš. navíc nejde o spolehlivé řešení, časem při rušení od sousedů se spojení rozpadá.

nejlepším zavrhovaným řešením bývá dotáhnout kabel v nějakých lištách. ale lidi přeferují čistý vzhledný byt nad funkčním signálem.

dražší ale funkční možností je obejít zdi pomocí páru powerline adaptérů do zásuvky. chce to vzít nějaký set 500mbit a novější.

Dobře děkuji :-)
Ještě dotaz... dejme tomu , že bych se podíval po té dražší variantě, tedy powerline, ale vybral bych levnější výrobek, například tento D-Link. Jakou udávanou rychlostí se mám řídit? "rychlost přenosu dat až 500 Mbps" nebo "rychlost 10/100 Mbps". Nějak ani nevím co to druhé znamené... to je rychlost toho konektoru v adaptéru (RJ-45) či co? :-)

pokud je domácí router taky 100mbit (lan rozhraní), pak ty powerline stačí s lan síťovkou stejného typu.
jen pokud se plánuje zakoupení domácího úložiště (nas) a síť 1gb s novějším routerem, pak by se hodily i rychlejší adaptéry.

500mbit je teoretický mód těch powerline mezi sebou, stejně jako u wifi to nemá s realitou nic společného.

čili ten vybraný dlink by šel, zkušenost nemám.

Nikdy jsem přes HDMI internet nevedl a ani to asi nemám v plánu... na internet slouží jiné kabely. Je pěkný že se snaží dát více kabelů do jednoho, ale ten jeden navíc mě už nezabije :-)
BTW... myslím si, že by moje grafická karta dokázala véct internet :-D

Nejlepším řešením bude to powerline... pročetl jsem něco o tom na internetu a vypadá to velice dobře. Do teď jsem vůbec nevěděl, že něco takového existuje.
Všem díky za rady.

Tímto považuji toto téma za uzavřené :-)