Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Kontrola pc do +/- 25 000 Kč

Dobrý den, chtěl jsem se zeptat na názor a připomínky k této pc sestavě: https://www.czc.cz/e5kid1salmg9laom273d0mnb95/sezn am
Určení je na kancelářskou práci, hry (battlefield, csgo apod.), filmy a úpravu videí. SSD, OS, myš a klávesnici mám.
Poradili byste mi ještě nějaký monitor? Mám doma tento - LG 27MD53D, bude mi na mé požadavky stačit?
Mám ještě dotaz na skříň, nevíte o nějaké levnější, která by měla minimálně 2x USB 3.0?
Děkuji za rady. :-)

Case by mohla bejt aj lepší, jako není špatná ale airflow teda nieje dokonalosť. napr. CMF-500
Zdroj možno kúsok preddimenzovaný ale OK, stačil by s prehledem aj 520W (aj to by som povedal že je privela)
MB OK
CPU OK
Chladič nebylo by lepší HE1224?
RAM ideálnejšie 2 moduly (2x4GB)
HDD OK
GK najvätší chyba, kupte nereferenčnú, teda so zmeneným PCB

(ak to prekračuje Váš limit, tak lepšie I5 6500, ktorá má aj lepší pomer cena/výkon.)

Neni proc cekat se stavbou, nova sedma generace Intelu Kaby Lake ma jeste horsi teplotni vlastnosti nez predchazejici Skylake, vykonove se v podstate neposouva nikam a desky s cipsetem Z270 take neobsahuji nic noveho. Navic Intel nikdy starsi radu nezlevnuje, takze pravdepodobne ani neusetri.

Sestava je v podstate OK, cekat muzes donekonecna.

Ten SSD disk nebude? (aha, sorry prehledl jsem, ze uz mas)

Ja bych treba chtel Gold zdroj nebo treba jinou skrin, ale to uz jsou detaily, zalezi na tobe, jestli muzes pustit vic penez nebo uz to mas ted na maximu co chces dat, vzdycky muzes poridit jeste lepsi jeste drazsi. :-)

Vyber skrini se dvema USB3.0 je naprosto tristni. Take jsem mel tento pozadavek.

Mam na pracovnim pocitaci:

https://www.czc.cz/thermaltake-urban-r21-okno-cern a/159053/produkt

Ale nemuzu rict, ze by ta skrin byla uplne perfektni. :-/

Doma herni pocitac je se skrini, kterou na CZC nemaji:

http://www.tiphardware.cz/silverstone-precision-ss t-ps11b-w.html

No a i tady je problem pri montazi je temer nulova vule mezi deskou a horni casti, takze dat tam ventilator docela znacny problem. Stejne jako zapichnuti napajeni procesoru do desky, ktere je tradicne uplne nahore na desce.

Jinak podle me dobra a levna skrin s jednim USB3:

https://www.czc.cz/silentiumpc-gladius-m20-cerna/1 74046/produkt

Nebo koupit neco bez USB3, pripadne ten jeden zaslepit a do USB3 na desce dat tohle do 3,5" pozice:

https://www.czc.cz/akasa-kontrolni-panel-ak-fc-06u 3bk-3-5/121772/produkt

Recenze mluvi jasne:

pasta-core-i7-7700k

kaby-lake-testy

Zvyseni teploty o 13 stupnu je pomerne hodne a protoze se neda ocekavat, ze se posunou teploty Tjmax ..., tak je zrejme, ze bude treba vic chladit = vyssi hluk. Dekuji nechci.

V podstate novy Speed Shift je jednou smysluplnou novinkou, ale nevim jestli za to stoji.

Je uz ted jednoznacne, ze se opakuje situace mezi Haswell a Skylake, kdy Haswell je v mnoha ohledech lepsi, ale tam melo smysl nasadit Skylake kvuli DDR4 pametem, ktere sice taky v podstate nic neprinasi, ale postupne budou DDR3 odumirat, takze ma smysl chtit DDR4. Ovsem cekat na Kaby Lake opravdu nevidim jediny duvod. To kdyz uz tak bych cekal na RyZen a mozna nejake snizeni cen u Intelu, pokud bude RyZen cenove zajimavy.