Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Po zapnutí PC nefungují na televizi programy České televize

Dobrý večer
Máme starou televizi Samsung (klasická velká bedna tvaru krychle 60*60)
Zpozorovali jsme, že programy veřejnoprávní televize (ČT) nemůžeme sledovat, neboť po chvilce sledování vyhodí televize: Žádná služba
Ovšem když mám počítač vypnutý, tak všechny programy ČT jdou bez problému.
Internet přijímám přes Wifi přijímač, zkusil jsem ho odpojit, ale problém trvá stále.
Nyní jsem zjistil, že pokud mám pouze otevřené toto okno a není tedy internet tolik využíván, tak jdou programy bez problémů. Ale jakmile jsem pustil video ve 4K na Youtube, tak ihned naskočilo na televizi žádná služba. Podotýkám, že se jedná o starou televizi a není tedy nějak připojená na Wifi.

Ta stará televize funguje jen jako monitor, určitě k ní je připojen Set Top Box (STB) - buď pro DVB-T, nebo IPTV.

Podle IP máš poskytovatele Starnet, který dodává internetové připojení buď jako optiku (tam bych problém neviděl), nebo bezdrát - tam zase naopak bych možný problém viděl, zejména je-li pojítko někde na střeše poblíž antén(y) na TV vysílání. Naopak, pokud používáte IPTV, pak by souběh většího datového toku z internetu mohl ovlivňovat i IPTV.

Za všech okolností je ovšem málo informací - je třeba zjistit jaké TV médium používáš a jaké je přesně internetové připojení.