Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Problém s procesorem AMD Athlon X4 860k podtaktovává se při plné zátěži

Dobrý den mám problém s podtaktováváním procesoru AMD mám nejnovější Bios, vyplé všechny úsporné funkce např. APM Master Enable, CPB Mode, AMD PowerNow, v nastavení plánu spotřeby Windows mám vysoký výkon a stále když mám CPU přetaktovaný na 4.2Ghz tak mi při celé zátěži jeho výkon kolísá z těch 4.2 na 3Ghz 2.5Ghz paradox je že mám vyšší a stálý takt kdydž je procesor v klidu, jakmile procesor překročí hranici 70% využití tak se začne podtaktovávát. Prosím o pomoc

Pc specifikace:
CPU: AMD Athlon X4 860K offset z 1.35v na 1.45v 4.2Ghz
MB: ASUS A88X-Gamer Bios 1607
Ram: Kingston HyperX Fury 2x8GB DDR3 1866Mhz
PSU: Corsair V550
GPU: R9 380 4GB OC
Storage: SSD Kingston HyperX Fury 120GB, HDD WD Blue 1TB
Chladič: Fera 3 He 1224
OS: Win 7 64bit Ultimate

• Jak más nastavené "Turbo"? mám podezrení na spatné nastavení BIOS, bezhlavé vypínání k nicemu dobrému nevede. + výse, uved jaké más teploty pro padu Hz.
TiP ~ Obnova tvé vychozí hodnoty tvého BIOS a zkus to znovu, pak az vypni setrice (v prípade ze potrebujes..).

já vím jak tyto funkce fungují

• Nelzi, jelikoz by jsi nenapsal :

při zátěži ale když to přetaktuji tak těch 4.2 kolísá

• Kdyz ty cekas ve fronte na chleba taky utikas na miste ? CState slouzi k ruznym vecem, tak jako optimizace napajeni = primy dopad nateploty.
*Cool'n'Quiet tam nemas ?
• Navic vic, tvuj problém je v ze :

1) Udelas OC nad Ghz Turba
2) Vypnes vse a nezalzezi co v presvedceni ze vis k cemu dana funkce slouzi.
3) Pri zatezi se spusti TURBO které ma mensi hodnotu GHz jako tvé OC.

* Bud rad, ze ti to PC jeste jede, ale pokracuj, pokracuj, takle to TCore odpalis uplne a nemus ho resit.
Pro tebe, nebo v tvé hlave, je ze CPU musi bezet na limit GHz pro lepsi vykon vid ?

jak bych asi mohl taktovat na turbu když jsem si žádné nezapínal a žádném nevím ?? Ty máš na to snad nějaký program na to upravování toho textu aby jsi naštval lidi ještě víc než jsou z toho problému co řeší myslel jsem že se mi snažíš pomoct a ne mě naštvat a urážet mě co vůbec není pravda vypínám funkce které vím co dělají spíš ty asi neumíš číst když jsem mluvil úplně o jiných funkcích jako APM Master Enable orentoval jsem se podle Flankera který tam taktoval na stejném HW a ty zdřejmě nic nevíš tak se do toho nepleť, když se mě snažíš jenom znemožnit

• Proboha, [APM]/*Ktery uz se nejak nepouziva, az v pripade kompatibilty, Master (PWRManagment), v dnesni dobe s potkame spis s ACPI (Advanced power interface)  • Zkus sam, zapni tuto funkci udelej BENCHMARK (treba CineBench15), uloz si vysledek, vrat se do BIOS, vypni APM, zapni znovu BENCHMARK a porovnej jestli mas vice vykonu. (uvidis sam, ze vice vykonu ti to jaksi nepridalo). CINEBECH na stahnuti : cinebench
Ze bych te urazel nikde nevidim, ale je jisté, ze odpovidat, nebo psat ti nema cenu, vzdy budes chytrejsi a presvedcen ze vis co delas.. • Overclocking neni o tom, ze ti CPU pojede na 100% hodnotu GHz.

a ty zdřejmě nic nevíš tak se do toho nepleť

O OC vim   zcela urcite vic jako ty a to minimalne od roku 2005. Hodne odpovedi na tvé otazky ziskas zde : 24404a.pdf

výchozí hodnoty jsem obnovil mám na procesoru stálý takt 3.7Ghz i při zátěži ale když to přetaktuji tak těch 4.2 kolísá

No vidis, nazorna ukazka ze vis co delas. Kdyz jsi "nataktoval!" tvé CPU na 3.7Ghz jak je mozné ze je v zatezi na 4.2GHz ? VCore jsi nastavil jak ?