Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem IP adresa se mění každý den

Zdravim,asi pred mesicem mi o2 navysivali internet a dali mi zdarma novy router. Ale od te doby mam najednou ipv6,treba na mojeip apod. Driv byla vzdy ipv4 a taky kdyz router vypnu -kazdy den davam pryc ze zásuvky tak se vzdy ta ipv6 zmeni na novou.

kdyz cca 6 let byla vzdy ipv4'

IPv4 je verzia 4 Internet Protocolu (IP). Bola prvou široko používanou verziou internetového protokolu od roku 2005. Voľný adresný priestor IPv4 sa už definitívne vyčerpal.

Riešením je prechod na IPv6. Táto generácia internetového protokolu obsahuje výrazne väčšiu skupinu alokovateľných adries - teda až 3,4×10na38 .

Podle me je to nesmysl, mas normalne IPv4 i IPv6. Ale nejsem sitar, abych ti rekl, jak je to s prepinanim IPv4 a IPv6, kdy se to prepne na jedno a kdy na druhe.
Kazdopadne, abys mohl pristupovat k IPv4 webovym strankam, tak potrebujes IPv4, ale mas jen neverejnou adresu pres NAT, zatimco u IPv6 nic takoveho neni.

Ano dynamicke adresy se po vypnuti modemu ze zasuvky meni, reseni je jednoduche, nevypinej modem ze zasuvky.