Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Připojení není k dispozici (wi-fi repeater)

Zdravím. Mám problém s připojením k internetu pomocí opakovače wi-fi TP-link TL-WA750RE. Úspěšně se mi daří nakonfigurovat síť s modemem Zyxel WMG1312-B30B skrze stránku tplinkextender.net. Problém nastává, když připojuji ať už PC pomocí LAN kabelu nebo mobil pomocí wi-fi signálu. PC mi hlásí, že připojení není k dispozici a mobil stále dokola načítá adresu IP. Googloval jsem ale nenašel jsem zatím funkční řešení. Pokud s tím někdo taky zápasil, prosím poraďte mi. Díky.

• Nastaveni DHCP, vychozi branu, mas jak ?
* Muzes PINgnout RUTER z pripojeni toho REPETERu ?

• Ono by pomohlo, kdy jsi se pripojil, treba pres [LAN] *Rj45, na ten REPETER, spustil 'CMD.exe', stiskem klaves <WIN+R> zadat CMD, do neho vlozit nasleduji prikaz :

cmd /k ipconfig /all

ALTERNATIVA :
Nebo /*Tento prikaz, ty informace 'Ulozi' a 'Otevre' v NOTEPAD(textovy editor), informace muzes 'okopirovat' a vlozit, nebo prilozit rovnou soubor .TXT

 ipconfig/all > ipconfig.txt & notepad.exe ipconfig.txt

• Tento prikaz vypise nastaveni tvé sité, ten okopiruj a vloz sem do vlakna, obsah by mel vipadat obdobne jako naobrazku : *Ilustracni obrazek: [img=/file/view/27826-ip-config-png]http://pc.poradna.net/file/view/27826-ip-config-pn g[/img]

Co se týče DHCP, nechal jsem vše na výchozím nastavení (omlouvám se ale moje znalosti ohledně připojení jsou malé). Ipconfig napsal toto:
Host Name . . . . . . . . . . . . : DESKTOP-6AM5NN3
Primary Dns Suffix . . . . . . . :
Node Type . . . . . . . . . . . . : Hybrid
IP Routing Enabled. . . . . . . . : No
WINS Proxy Enabled. . . . . . . . : No
DNS Suffix Search List. . . . . . : Home

Ethernet adapter Ethernet:

Connection-specific DNS Suffix . : Home
Description . . . . . . . . . . . : Realtek PCIe GBE Family Controller
Physical Address. . . . . . . . . : 54-04-A6-15-22-6E
DHCP Enabled. . . . . . . . . . . : Yes
Autoconfiguration Enabled . . . . : Yes
IPv6 Address. . . . . . . . . . . : 2a00:1028:83ca:5c76:498c:9f84:b6bb:d1f6(Preferred)
Temporary IPv6 Address. . . . . . : 2a00:1028:83ca:5c76:98ae:c018:d8ee:86ce(Preferred)
Link-local IPv6 Address . . . . . : fe80::498c:9f84:b6bb:d1f6%19(Preferred)
IPv4 Address. . . . . . . . . . . : 10.0.0.3(Preferred)
Subnet Mask . . . . . . . . . . . : 255.255.255.0
Lease Obtained. . . . . . . . . . : pondel¡ 2. ledna 2017 17:30:10
Lease Expires . . . . . . . . . . : £tery 3. ledna 2017 17:53:37
Default Gateway . . . . . . . . . : fe80::1%19
DHCP Server . . . . . . . . . . . : 10.0.0.138
DHCPv6 IAID . . . . . . . . . . . : 324273318
DHCPv6 Client DUID. . . . . . . . : 00-01-00-01-1E-3A-E7-EE-54-04-A6-15-22-6E
DNS Servers . . . . . . . . . . . : 10.0.0.138
NetBIOS over Tcpip. . . . . . . . : Enabled

Tunnel adapter isatap.Home:

Media State . . . . . . . . . . . : Media disconnected
Connection-specific DNS Suffix . : Home
Description . . . . . . . . . . . : Microsoft ISATAP Adapter
Physical Address. . . . . . . . . : 00-00-00-00-00-00-00-E0
DHCP Enabled. . . . . . . . . . . : No
Autoconfiguration Enabled . . . . : Yes

Úspěšně se mi daří nakonfigurovat síť ... skrze stránku tplinkextender.net

tomu extenderovému krámu nenechávej dhcp adresu, ale změň ji na nepoužívanou statickou, třeba 10.0.0.222 (a napiš si ji na tplink).
taky záleží, jak špatně je extender umístěný = daleko od tebe, jeho signál může být rušený sousedy.
je to nespolehlivá berlička a možná vyhozené peníze.

a ještě zásadní věc, když mluvíš o mobilu - nastav zabezpečení wifi na routeru napevno:
wireless security: wpa2 + aes
wireless bandwidth: 20mhz.