Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak přemapovat klávesu na klávesnici na jinou

Zdravím.
Dlouho jsem používal klávesnici Chicony, která měla navíc nahoře 3 klávesy po uspání, hibernaci a vypnutí počítače. Klávesa pro vypnutí počítače umožňovala počítač nejen vypnout, ale měla i pro mě docela důležitou možnost počítač zapnout.

Klávesnice bohužel dosloužila a já musel koupit novou, která ale ty 3 tlačítka nemá. Bohužel mám počítač poměrně nepřístupný pod stolem a k tomu hodně bolavá záda a tak bych potřeboval přemapovat klávesu Scroll Lock právě na to vypnutí a zapnutí. Klikat to vypnutí v W10 je sice docela opruz, ale jde mi hlavně o tu možnost zapnutí počítače.

Pro přemapování kláves už dlouho používám program KeyTweak, kterým jsem zjistil scancode klávesy pro vypnutí 57438, ale nevím jak ho zadat právě pro klávesu Scroll Lock. U KeyTweak jsem možnost zadání tohoto scancode pro zvolenou klávesu nenašel.

Nevíte někdo jak to udělat?

Ja si myslim, ze nedas ani vypnuti a zapnuti ani nahodou.

Jedine jde v BIOSu nastavit probuzeni pocitace tuknutim na libovolnou klavesu po uspani.

Osobne pocitac vypinam asi jako vetsina populace kliknutim na vypnout v nabidce Start.

Co se tyka zapinani PC, tak bych ti doporucil v Obi male uhledne ctvercove tlacitko zvonku za 50Kc a vytahnout si to kabelem z pocitace nekam na stul. spojit patricne piny s kabelem by nemel byt problem.

Dík za tip. Zkoušel jsem to, ale neuspěl.
(57438)10 = (E05E)16 a i když je zadáno

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Contr ol\Keyboard Layout]"
Scancode Map"=hex:00,00,00,00,00,00,00,00,02,00,00,00,5e,e0 ,46,00,00,00,00,00

tak to na té klávese nefunguje. Asi to tak jednoduše přemapovat nepůjde.

Nevadí, alespoň jsem se o to pokusil.