Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem grafika,usb,zkrat

CHtel bych se zeptat pes me nakousal přívodní kabel k pc (zdroji) odhaleny drat jsem chtěl zaizolovat ale jak jsem odsouval pc dotkl se me kabel od usb ktery byl zapojen toho dratu co jsem chtel zaizolovat udelalo to jiskru (byla efektivní :D ) a zhasl monitor (pc dál běžel měl jsem puštený film a pokracoval zral dál alespon co se týče zvuku) klavesnici jsem zkousel máčknout na mezernik a film se zastavil a pak opetovným macknutim zas pokracoval ) chcu se zeptat je možné že díky zkratu se spalila graficka karta ? (nemam kde vyzkouset zda funguje) a na zakladní desce nemam bohuzel integrovanou grafiku takže nezkusim zda na pc vše funguje jak má. grafika neni nikde očouzená a ani neni cíti zapach neceho spaleneho mám koupit rovnou novou grafiku ? (zda neni problem nekde na zakladni desce nebo tak ceno) monitor jede kdyz ho pripojim k ntb a pocitat vypada ze taky
děkuji za rady

"přívodní kabel k pc (zdroji)" = 230V
"dotkl se me kabel od usb" = 5V na základní desce s nízkonapěťovou ochranou
ve šťastném případě by odešla jen ochrana 5Vusb, jenže tobě nefunguje grafika -> obávám se, že to odnesla základní deska i grafická karta.
provozovat a posouvat pc s poškozeným přívodem 230V je drahý nápad.
můžeš pátrat, jestli místo vga nepřežil aspoň hdmi výstup, ale vidím to spíš na smetiště.