Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Výběr skeneru

Dobrý den,
až doteď jsem měl takový starší skener, který mi už ovšem přestává vyhovovat, a tak si chci pořídit nový. Jenže naprosto nevím, podle čeho vybírat. Budu ho používat na skenování různých obrázků z časopisů, ale hlavně obalů CDček. Nechci nějaký zázrak za 20 tisíc, ale něco, co za přiměřenou cenu udělá skvělé výsledky.. Mohli byste mi poradit, podle čeho vybírat, případně nějaký doporučit? Hledám něco kolem 5 tisíc, ale nevím, jestli je to reálné. Děkuji za rady.

loading...

Mam uz dva roky AstraScan 4750 da se poridit pod 2kKc. Rozliseni 1200x2400 pres USB 2.0. Vcetne software a OCR ABBYYFineReader6.0 Sprint, ktery umi slusne cesky prevadet obrazky i do MS Word se zachovanim rozvrzeni.

Mám "staršího bratra" CanonScan 4200F a spokojenost velká (cena byla asi před rokem a půl obdobná).
Původně jsem chtěl něco kolem +- 5 000 Kč (od Epsonu nebo Canonu).
Základní požadavky jsem měl - snímač CCD, světelný zdroj studená fluorescenční katodová lampa, USB 2.0, extra vysoké rozlišení nebylo prioritou (přesto má 3200x6400 dpi)... požadavky na slušné kopie foto, knížek, časopisů ...
Kvalitativně za cenu 2 x vyšší bych údajně (dle kamaráda grafika) nedostal v zásadě vyšší kvalitu (což jsem po koupi sám "odkýval" ...) - pouze pár pro mne nedůležitých funkcí - filmy neskenuji ...