Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nefunguje klávesnica a zamrzáva počítač.

Zdravým. Potreboval by som pomoc keďže pri zapnutí pc mi nefunguje klávesnica s usb koncovkou a ani s ps/2 koncovkou. Niekedy vie fungovať no len nachvýľu,potom ako keby počítač zamrzol a nefunguje nič. A hneď vtom by som sa chcel opýtať na druhú otázku, keď mi už sem tam tá klávesnica začne nachvýľu fungovať tak som skúsil cez cd nainštalovať windows xp..keďže tam neni žiadny windows. lenže pri inštalácii toho win. pc vždy zamrzne, skúsil som ho reštartovať a inštaláciu zopakovať tak mi vihodilo neaku chybu, tak som tu inštaláciu zopakoval ešte raz a po cca 5 min. inštalácii toho win nabehla modrá obrazovka s veľa textom(zrejme BSOD).´´(chcel som tu inštaláciu zopakovať ešteraz no bez funkčnej klávesnice tu inštaláciu bohužial nespustím, a tak neviem čo mi nabehol za text.)´´. Podotíkam že ten pc pred pol rokom normálne fungoval potom cca pol roka stál... Skúšal som aj nové ramky bola tam 1 GB tak som prihodil ešte 128 mb no márna snaha,výsledok rovnaký. Najskôr by ma zaujímalo prečo mi blbne ta klávesnica a potom asi to zamrzávanie toho počítača.((Tá klávesnica na inom pc funguje normálne.))((Počítač zamrzáva hocikedy a hoci kde.))
Zdroj: ATX 350 JSP
ramky: pôvodná: VS1GB400C3
nová: 256mb-ddr-400mhz-pc3200-d53132
grafika: inno3D FX5200-8x 64 bit 128mb

Počítač slúžil firme na tlačenie dokladov atd.. Ale firma dostáva po každom novom roku novy pc a tak ten išiel bokom. Tak som si ho prevezmol ja. Na povale nebol bol v miestnosti. Keď som ten pc otvoril nikde ani prach. (skoro ako nový) Prečo tam nieje windows ? Windows tam tušim je lenže sa nenačíta a keď som skúšal vrátiť pc do pôvodného stavu (vtedy čo fungoval) tak počas načítavania počítač zamrzne..

A máte v podniku nějakého ajťáka,který ty PC spravuje a mění?Třeba by se na to za flašku podíval.případně vyzkoušel jiné moduly RAM,jinou klávesnici a podobně.Ten nejlíp bude vědět,co tomu je.
A ten chladič CPU zkontroluj,jestli pořádně dosedá a drží.
Vada HDD-nabootuj nějaké CD s live Linuxem nebo s UBCD a tam si můžeš i otestovat disk nebo RAM.