Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Mobilní telefon do 6.000 Kč

Ahoj poradňáci,

uvažuji nad koupí nového mobilního telefonu, bohužel se v mobilních telefonech moc nevyznám, spíš vůbec a na druhou stranu, dnes jich je taková spousta, že bych u toho strávil věčnost. Co jsem se tak zběžně díval, tak mě zaujal Honor 7 Lite. Pokud máte nějaké návrhy a doporučení, rád je přivítám. Díky všem.

Mé požadavky:
- do 6.000 Kč
- co nejlepší fotoaparát
- co nejdelší výdrž baterie
- co nejsvižnější systém

Nevím co dál bych měl po telefonu požadovat, wi-fi, GPS, volat a psát sms snad dnes už umí každý telefon.

Pak ber jeden z tech dvou Huawei founu, maximalne lze poradit starsi highend Huawei P8, pokud by nevadilo koupit sedivku a priplatit tisicovku. Ciste alternativa, protoze bude preci jen o neco vykonejsi, ale treba to ani neni potreba.

Ano, root se take neziskava na Huawei telefonech snadno, ale customROM je neco jineho, je to jina ciste zkompilovana verze Androidu od nejakeho alternativniho vyvojare. Casto prinasi ruzne funkce navic, podporu xposed frameworku apod. V dnesni dobe tohle funguje jen na Snapdragon procesorech, pokud ti nic z predchoziho nerika, tak neni co resit. Ja na to upozornuju jen pro jistotu.

Obecně vím, že něco takového existuje ale jak píšeš nic mi to neříká, takže díky za upozornění. Akorát si mi teď trochu zamotal hlavu, když jsem si dal porovnat Huawei P8 a Huawei P9 Lite, tak jsou si dost podobné, rozdíl jsem našel v tom, že P8 má NFC, 3GB RAM, senzor polohy a gyroskop, ale zase kapacitně slabší baterii 2680 mAh oproti 3000 mAh. Takže co koupit? :)