Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Neznámý VIR - Malware ani S&D ho nezlikvidoval..

Zdarec jak se zbavit z PC viru, ktery mi spouští sam od sebe prohlizec a nuti me instalocat různá Rozšíření.. klikam na storno a skace to znova a znova.. pokud zaškrtnu zabranit vyskakovani dalších oken.. naskoci do full screenu a zacne hrat hudba jak z hororu..
Zkousel jsem Malwarebytes.. I v normálním i v nouzovem režimu.. a nic..
[https://scontent-vie1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/1582 3381_1430165317017676_4187629516561147518_n.jpg?oh =8300a50e6888879907d90a7cee8dc9ed&oe=58D8E099]

Tak ADW odzkoušen.. Vymazal co šlo.. Většinou se jednalo o části Viru.. Po restartu jsem ho spustil znova.. a našel 2 další hrozby.. po dalším restartu jsem to zkusil. .a nyní na mě VIR vyskočil znova..
Nemám to vzít třeba z režimu nouze nebo?..
Můžu jsem hodit LOG které soubory se objevují znova a znova..

protože jsi ten downloader neodstranil, jen mu cpeš další potravu.
- zakázat podezřelý bordel v po spuštění a naplánovaných úlohách (třeba přes ms autoruns)
- samozřejmě máš odinstalované nesmyslné "free" "kůůl" a "in" programy, "samo" postahované z netu.
- tušíš, co všechno ti běží v paměti, proč a ze kterých míst to startuje (třeba process explorer)
- teď má smysl deratizace antispywarem. nouzový režim (nebo odpojený síťový kabel) se může hodit
- chromák je známé svinstvo, na jeho doplňky někdy neplatí nic jiného než zazálohovat (přejmenovat) jeho nakažený profil a nechat chromáka vytvořit nový, čistý.

je z jednoho důvodu, který je tu od počátku existence chromáka, zřejmě úmyslně:
nezobrazuje všechny nainstalované doplňky, umožňuje jim se schovat.

zpočátku, aby obešel přístupová práva, se komplet celý nainstaloval každému uživateli zvlášť do jeho appdata.
(přesně stejně jako malware v pc)
to je pro firemní zabezpečení nepřípustné, tak to časem zrušili. ale tupost se skrýváním zneužitelných doplňků, kterou mrchosoft opustil u ie6 sp1, jim vydržela dodnes.

proto je to shit.

Nic podezřelého nikde nevidím.. Po spuštění v dolní časti už je jen AVG a SpyBot.. Ani když ve správci zapnu procesy všech uživatelů nic víc než systémové a antivirové procesy nejsou.. Nestahuju nějaké.. jak ty říkáš kůůl a fríí programy :).. Ano VIR je moje blbost ale ne touhle cestou.. A.. ne.. Ani z porna to nemám :-D
Deratizaci Malwarebytes i SpyBot jsem provedl.. Můžu to skusit ještě jednou ale předtím to nepomohlo..

[https://scontent-vie1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/1587 3309_1432979666736241_241034648235317097_n.jpg?oh= 828a1d6ce8f1bfb39b60305b3b710457&oe=58ED53F1]
[https://scontent-vie1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/1587 3194_1432979656736242_7364126260591820303_n.jpg?oh =f26096eab13f94dbcac592491c70f4f3&oe=58E4D8B4]

deratizace: log z adwcleaneru tu chybí. ale výše jsi psal, že měl nějakou práci.

msconfig neumí zvětšit okno, nevidíš celé názvy, cesty, celý seznam, všechny spouštěcí možnosti - třeba naplánované úlohy - proto jsem psal ms autoruns.

ccleaner by používal jen - jak to říct slušně - čtenář chipu? to ani nemá cenu odvirovávat.

kontrolní otázka: nějaký lepší antivir než avg? (správně: každý. nebo i žádný je lepší). kdyby byl schopný něčemu zabránit, tak tu asi nemáš dotaz.
ze stejněho sudu bude ten ss&d. a občas se cpe kam nemá. spusť si příkaz:

dir %windir%\system32\drivers\etc\hosts /a:-d

u správce úloh se dá zvětšit okno i pro služby alias procesy cizích uživatelů.
(obrázek nemusí být vylepený jako screen, chudáci mobilníci, stačí i rozumný odkaz, já už na to dokážu kliknout)
w7 umí zobrazit celé cesty na disku, kde jsou? pochopitelně je užitečné to setřídit podle vytížení cpu. lidi to nenapadne nastavit, proto jsem psal o process exploreru.
ale v tomto zkráceném seznamu není nic.

oba obrázky jsou ztrátou času a ukázkou, jak lamerské jsou windows v defaultním nastavení od ms. co tohle:

reg query hklm\software\microsoft\windows\currentversion\policies\explorer

Oba máme Windows 7. Nevím co s tím děláš, ale já mám v Po spuštění jenom 3 programy (a to jenom proto, že je tam opravdu chci mít). Nemusí tam být žádný, počítač by jel i tak. Ve Správci úloh - Procesy - mi běží 42 procesů... oproti tvým 75.

Kontroloval jsi Plánovač úloh?
Zkontroluj složku C:\Windows\inf a vymaž tam všechny .exe, .vbe a .vbs soubory.
Zkontroluj si ve vlastnostech zástupce (PTM), kterým spouštíš prohlížeč, jestli není v cestě za .exe ještě něco přidané - třeba adresa webu.

Po restartu jsem ho spustil znova.. a našel 2 další hrozby.

Asi by se sem hodily (jako přílohy) ty logy z AdwCleaneru (jsou v C:\AdwCleaner).