Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zostava na hry

Dobrý deň chystám sa poskladať PC,, nechcem Intel procesor hovorím dopredu sú na to náklady a nadčlovek postačí, dúfam že to utiahne csgo,Rust,tom clancys rainbow six siege,gta 5 a podobne

CPU: https://www.czc.cz/amd-vishera-fx-8300/164627/prod ukt

Základná doska: https://www.czc.cz/asus-970-pro-gaming-aura-amd-97 0/184414/produkt

GPU: https://www.czc.cz/msi-geforce-gtx-1050-ti-4gt-oc- 4gb-gddr5/203109/produkt

RAM: https://www.czc.cz/kingston-hyperx-fury-black-8gb- 2x4gb-ddr3-1866/150143/produkt

HDD: produkt

ZDROJ: https://www.czc.cz/seasonic-s12ii-520-520w/74749/p rodukt

Skrinka: zalman z1 neo

https://www.czc.cz/174046,74749,184216,178264,1876 60,157881,110330,131315,203916/kody

SilentiumPC Gladius M20, černá
Seasonic S12II-520 520W
ASUS B150M PRO GAMING - Intel B150
Intel Core i5-6400
SilentiumPC Spartan 3 LT HE1012
Crucial 8GB (2x4GB) DDR4 2133, Single Ranked
WD Blue EX - 1TB
Lite-On iHAS122, černá, Bulk
ASUS GeForce GTX 1050 Ti STRIX-GTX1050TI-4G-GAMING, 4GB GDDR5

700EUR

---

Jit s cenou niz uz je problem, na tom neni uz co ponizit, aby to bylo jeste herni. Muzes zvazit i3-6100, ale budouci hry uz s tim budou mit problem. Muzes vynechat chladic procesoru, ale boxovanej zacne casem rvat a bude to zbytecne hlucne. Naopak pokud tam vse nechas, jak je, tak muzes pomyslet do budoucna jen na upgrade graficke karty. Nehlede na to, ze takova RX470 by poskytla mnohem lepsi vykon a uz tolik nepriplatis. Je vykonove jak nad GTX1050Ti, tak nad GTX1060/3.

Nejsem moc odborník na herní počítače, ale osobně bych přidal paměť, té není nikdy dost a osobně v práci bereme pro kancelářskou stanici 4 gb jako minimum. Pro kancelářskou !!!! Nerozebíráš vůbec chlazení. Zdroj je podhodnocený. Potřebuješ silnější, kolik nevím sám, mám po 3 letech s podobně silným problémy. A to mám o hodně zastaralou mašinu na jiné účely. V dnešní době bych už šel do kila s cableselect. Paměti bych tam dal já osobně maximum co deska zvládne. Disk je taky slabý. Na systém ssd 256 gb a na data tak 3T disk. Disky se začas zaplní....

Nejsem moc odborník na herní počítače

To nejsi.

Zdroj je naprosto OK a muze byt i do mnohem lepsich hernich PC.

8GB pameti (2x4GB) staci i pro dnesni highend pocitace, sam nemam na mnohem vykonejsi PC vic a nepocituji to jako problem.

Ano na operacni system je 250GB SSD idealni, ale on na nej nema penize. Jako datovy disk obvykle volim 2TB, ale vetsine lidi staci i 1TB, navic disk se da vzdy dokoupit a rozprostrit data na vic disku je lepsi, kdyz pak jeden odejde, tak 3TB disky jsou novejsi a mene proverene a minimalne po nejakou dobu (mozna se to v poslednich mesicich zmenilo, zase az tak to nesleduju) byl treba 3TB Seagate pomerne hodne nespolehlivy.

Psal jsem sem včera co mám, ptal jsem se na testování zdroje protože mi po 3 letech asi začal zlobit. Nakonec jsem se dobrali k tomu, že hned na začátku jsem podhodnotil zdroj. A to jsem vzal 560W s 85% účinností. Takže na začátku jsem měl dát silnější. A to mám plečku kancelářskou grafiku, pc není stavěno na hry, spíše na výpočty, na programování apod. a výsledek? Po 3 letech kdy zdroj jel na maximum je před elektronickým hrobem.

Hodnota 560W nebo v tomto pripade 520W je pouze orientacni a nic v podstate nerika.

Je treba cist stitek na zdroji nebo aspon rozepsani hodnot ze stitku jako to maji na CZC:

Může se pochlubit hodnotami maximálního výstupního proudu 24A na výstupech napětí +3.3V, 24A pro +5V a na dvou +12V větvích je maximální odběr 40A.

Takze v pripade toho Seasonic 520W je mozno strcit grafiku ktera si pridavnym napajenim jednim konektorem rekne az o 20A a to je pro vetsinu grafik mimo uplneho highendu zcela dostacujici. 20*12=240W ve spicce.

Dalsim dulezitym parametrem mimo stitek je kvalita pouzitych soucastek, ktere casem snizuji vykon a odchazi. Tento Seasonic je na tom docela dobre a na Seasonic Gold nema tazatel penize, kazdopadne u toho Seasonic S12-II muze minimalne s 5-7 lety vydrze pocitat, cos mel ty za zdroj netusim.

Redmax vidieť že sa tomu rozumieš :D ja osobne som ten PC skladal podľa najpredávanejších kusov takze neviem čo tam radšej dať pokial chceš môžeš poskladať zostavu mi podľa tvojich schopnosti čo ako kľudne aj tu Rx 470 raj daj čo považuješ za vhodne. Do tých 700 ja osobne nepotrebujem ssdcko pro systém načo 1tb na hry mi stačí ja to chcem len na hry ne na blbosti občas tam hodím csgo ten Rust 6siege bf 1 Forrest a podobne pohode ...