Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Má cenu jít do SLI ?

Dobrý den, mám menší dotaz mám jednu GTX 960 s 2GB VRAM a můžu mít za hrozně pěknou cenu od kámoše tuhle stejnou grafickou kartu akorát je 4GB i vzhled je stejný,takty všechno stejný atd.: jenom je to 4GB edice.. Kdybych je zapojil do SLI tak bych měl 6GB VRAM dohromady a to už je pěkné tak o tom přemýšlím, a jaký by to byl přírust FPS ve hrách ? o kolik % zhruba ? a kolika ti Wattový zdroj budu potřebovat když na tyhle grafiky je doporučený 400W zdroj ? mám to tedy dát 400x2 ? což je 800W zdroj mám pořídit ? Prosím poraďte děkuji..

Radsi se te GTX960 zbavit a koupit novou lepsi kartu, se SLI jsou jen problemy a smysl to ma jen u tech nejvykonejsich grafik, kde uz jinak vykon navysit nejde. A stejnak bys musel mit stejne karty a ne s rozdilnou pameti.

Muze mit rozdilnou velikost VRAM, navic s SLI|CF jsem se s problémy nejak nesetkal, navic prakticky kazda nova hra (alespon pro tituly AAA), od dostavaji NV jak AMD, nebo vydavaji nové SLI|CF profily. I kdyz samozrejme je vzdy lepsi mit 2 identické, tak jako s identickym VBIOSem a frekvenci.
* Spis mit na to dobrou zakladni desku s alespon PCIe 8x8.

Mas nekde nejaky oficialni zdroj te informace? Protoze u CROSSFIRE muze byt rozdil, ale u SLI co jsem cetl tak ne. Pouze na nejakem foru nekdo psal, ze to lze a pak druha karta bude vyuzivat pouze tolik VRAM co ma ta mensi, ale ostatni ucastnici fora mu oponovali, ze keca.

Zdroj vetsinou pouzivam vlastni informace, nebo nechavam odkaz (HW jsem limitovany jen na pracoviste, nemuzu jen tak neco donyst dom, jestli mi rozumis).
* I kdyz pravda ze posledni CF jsem vlastnil pred koncem 2015, kde 'mozna' jina Gen to ma jinak, kde u AMD pkdyz jsem zapojil 2GB + 4GB celkove jsem mel 2Gb, kde na vypocet bylo rezervované jen 2Gb ona ta pamet neni jeden celek, kde CF|SLI pojede zrcadlove na 2G/2G na mensi hodnote, v praci kdyz uz zkusime SLI\CF tak na identickych kartach, coz uz je taky naka doba, jak je na tom CF dnes nevim presne, ma zkusenost je jeste na klasikém [BRIDGE] mustku..
Ale i tak CF|SLi, ci zapojeni Surround, Eyefinity jsem jiz delal nekolik. * Dokonce pred par lety jsem delal i mensi video, na mém starém Youtube kanalu Voilà, NESMAT se ! To video je opravdu jiz starsi, 660 SLI + Surround : watch.

Tady pise neco jineho:

All GPUs must have the same amount of VRAM and an identical Bus Width
-- You cannot use a "2GB" version with a "4GB" version or "3GB" version with a "6GB" version in SLI or a 1GB 192 bit bus with a 1GB 256 bit bus Etc.
Note: It used to be possible to enable SLI on cards with differing VRAM but this is no longer available.
Note: In SLI the amount of usable VRAM does not stack. It works like a RAID1 hard disk array where data is mirrored between each GPU. For example, having 3 GPUs with 4GB VRAM means you will only have 4GB available, not 12GB

identical Bus Width [4Bit, 8Bit ... 192Bit, 256Bit, 512Bit, 4096Bit etc], kde Bus Widge znamena 'Sirka pasma', kde ANO nejde 2GB@192Bit s 4Gb@256Bit, coz nejde ani s 2X2GB kdyz je ma jedna z nich jiné pasmo'BUS', s rozdilnou VRAM pojede SLI|Miroring (bude mit pristup) na velikost té mensi, coz se da pochopit..
* Ta pamet neni JEDEN celek, kde neni problém pouzit jen 2Gb (priklad, jestli VRAM x8 = celkove 4Gb tak pouzije 'pres BUS' jen 2X4 = celkove 2Gb ).
Samozrejme nechavam naovereni, jak uvadim, posledni CF|SLI jsem Nezapojoval zrovna vcera, mozna se s nouvou technologii zmenily i pravidla.