Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Notebook nebo netbook

Poradíte mi nějaky lepší ntb nebo netbook, ale nechci do toho moc dat penez. Budu to mit jen na školu a parkrat na tom sem tma zahrat nejaku hru.
Změna kategorie, původně: PC sestavy. Nechceš PC sestavu. (karel)

no do 10K riešiť výber notebooku je zbytočné, pod 10K je všetko úplne "stejná" plečka,... z pohladu kvality, všetko bude tak na 2-3 roky a pak to skončí v koši.

Ak už riešime aspoň výkon, nech sa to dá jakž tak použiť, možno toto:

HP 255 G5 Dark Ash

ale to nebude žádnej zázrak, skôr naopak, len o minimum lepšia katastrofa.

Možno v prípade vášho limitu 5-8K s požiadavkom "drobánka" (napr. 11.6") by som asi zvolil bazár (teda už použitý), na smysluplný drobánek je to malá cena,... možno by sa dalo uvažovať aj o 2v1 zariadeniu (tablet s dockovatelnou klávesnicou, čož je "polovičný notebook")

ASUS Transformer Book T101HA-GR004T šedý kovový

akurát brzdou môže byť iba 64GB úložiska, z toho polovicu zobere len OS, nejaký základný software. Takže dostávate pre svoje dáta kapacitu asi takú akú má bežný mobil.

Zrovna nedávno jsem pomáhal vybírat notebook, původní rozpočet 7 tisíc. Aby to bylo použitelné, stanovil jsem 3 zásadní požadavky - 4GB RAM, HDD, Windows. Pokud to mělo splňovat, tak rozpočet musel být nejmíň 8 tisíc, jinak to většinou nemělo HDD, ale jen nějakou 32Gb eMMC paměť, nebo malou RAM, nebo bez Widlí. Procesory za tu ceny byly všechny typu Pentium N, což je 4 jádrovej turboAtom, ale na internet to stačí.
Takže si vyfiltruj v eshopu tyto požadavky a něco si vyber, ono to bude všechno stejný, kvalita ořezána na kost. Někdy můžeš natrefit na zajímavou akci v elektroobchodech, kde ušetříš nějaký 2 stovky.
Jo a vybral jsem nějaký Lenovo, vůči jiným nabídli 1TB harddisk, ostatní dávali poloviční.