partition magic je nástroj na operace s partitions disku: vytvoření, formátování, změna velikosti, změna typu, změna formátu, změna bootování, a nedejbože i přesun.
toto mu jde dobře, na to je určen.
pro mě je to tedy novinka (fak si nepamatuju jeho menu zpaměti), ale pokud jsi zjistil že výrobce se v něm pokouší i klonovat partitions, mohu ti sice blahopřát za objev, ale už ne za moudré rozhodnutí.
na klonování vlastních dat jsou léta osvědčené programy (ghost, true image, a.j.). mimochodem jejich starší plné verze občas vycházejí jako časpisové přílohy, nebo bývají jako oem příslušenství k boardům, nebo se poslední verze bundlují k předplatnému časopisů.
zatím ses nepochlubil jak máš velké cěčko, že ti záloha pouhého systému po 20 minutách havaruje (jinak existuje ve win něco jako kontrola disku - chkntfs.exe)
taky mi není jasné co u tebe znamená že při obnově systému není na c: místo - tak máš zálohu/obnovu celé partition, nebo si někam něco kopíruješ k existujícím souborům?
proto taky rozlišuju zálohu systému (=image), která má být přesná 1:1, a zálohu dat na které stačí nějaký kopírovací skript.
abychom se vůbec začali bavit o zálohování: viděl jsi někdy programy ghost nebo true image v chodu?
verifikace: třeba true image ji umí, i když já ji nepoužívám.