Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Herní PC sestava - sestavení

Tož zdravím damstvo, panstvo a případně i šupáctvo. Přicházím sem s prosbou. Mé srdéčko zatoužilo po nové PC sestavě, proto se zde obracím na někoho, koho už omrzelo drancovat zásoby cukroví a rád si od toho odpočine. Mělo by jít o herní sestavu, do budoucna se chystám nejspíš koupit i HTC Vive. Moc se mi líbí tato skříň ( https://www.czc.cz/nzxt-phantom-410-bez-zdroje-ant racit/109165/produkt), takže pokud by vyloženě nebyl nějaký technický argument, že se jí mám vyvarovat, volil bych tuhle. Monitor mám, OS dodat se sestavou, samotné sestavení by se mělo konat v czc.cz. Celá tahle sranda by se měla vejít do max 51 000 Kč.

Předem díky za snahu i čas a úspěšný rozjezd v novém roce :PD

NZXT Phantom 410
Seasonic SS-650RM 650W
ASUS MAXIMUS VIII HERO - Intel Z170
Intel Core i7-6700K
Scythe SCNJ-4000 Ninja 4
Corsair Vengeance LPX Black 16GB (2x8GB) DDR4 2666
ASUS GeForce GTX 1080 ROG STRIX-GTX1080-A8G-GAMING
Crucial MX300 - 525GB
Seagate Desktop HDD - 2TB
Lite-On iHAS122, černá, Bulk
Microsoft Windows 10 Home CZ 64bit OEM

---

Nevim na kolik to vyjde, ale jak chces VR, tak to chce TOP co je k dispozici. Casem dokoupit jeste jedno SSD taky minimalne 500GB.

Edit: Odhadem 54.000,-. Asi by sla jina deska, aby to bylo levnejsi: ASUS Z170-A - Intel Z170

Jaký monitor/rozlišení máš nepíšeš, ale za ty prachy bez OS Win 10 to jde v současnosti takto -
Herní Top sestava s možností vysokého přetaktu /51 196,-/

https://www.alfa.cz/basket.php?items=_37NV01357X01 3KO3013BE6013LO1011O30013GXP011PT6012X8T01

(do košíku na CZC.cz si to naklep sám)

Poznámka: osobně bych raději počkal na sedmou Intel generaci procesorů + desek = Kaby Lake Core i7-7700K, nebo možná na nový AMD Zen.

Take jsem se ho chtel puvodne zeptat na monitor, ale vzhledem k planovane VR, ikdyby mel jen fullHD, tak vykon, ktery nevyuzije na monitoru, vyuzije nasledne na VR, tudiz opravdu ty sestavy tak, jak mame oba zalozene - i7-6700K a GTX1080, nic jineho nemuze pripadat v uvahu vzhledem k potrebnemu vykonu a omezeni cenou.

Jen i ke tve sestave poznamka platici tak i pro mou, ze SSD 500GB nebude casem na herni PC stacit - OS a nekolik malo nainstalovanych her a slus. Navic na pomaly disk jako je Red urcite instalacky nedavat, to je na uzivatelska data a zalohy. Teda tazatel by mel planovat casem pridat druhy SSD. Je to mozna vyhodnejsi nez mit jeden vetsi, protoze SSD se systemem muze zalohovat na disk, zatimco SSD se hrama je to asi zbytecne zalohovat. Dokonce pri vyuzivani hernich knihoven typu Steam, UPlay apodobne, by mohlo stacit systemove SSD 250GB a k tomu herni SSD uloziste 500,750,1000GB dle potreby.

Zdravím a oběma ještě jednou děkuji za sestavy. Co se týče toho monitoru, tak mám tady toto lcd-monitory.heureka.cz/benq-rl2455hm/specifikace/ #section tudíž tady asi žádný velký zádrhel nebude. Časem, rozhodně dříve než ono plánované HTC Vive, zmodernizuji i tohle, ale do žádného extrému nechci jít.