Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Mašina na Hry kolem 15tisíc

Zdravím, mám takovou menší prosbu... Vím že už to tu bylo asi "milionkrát" ale chtěl bych poradit s počítačem v cenové relaci asi kolem 15-16 tisíc.
Píšu sem protože bych se o tom chtěl poradit s nějakými odborníky :), já jako laik něco znám ale rád se přiučím. Takže počítač by měl být zaměřený na Hry (GTA V, CS:GO, BF1 atd.) a potom aby ještě bez problému zvládal program na modelování součástí INVENTOR.
Moje představa je aby to zvládalo ty hry snad co nejlépe a nemělo to žádný problém s tím modelovacím programem.

Nějako jsem přemýšlel a napadlo mě například to osadit o procesot I3-6100 a grafickou kartu 1050ti...

předem děkuji za rady Pekac12

Tvoji sestavu utahne i Seasonic S12-II 430W a ano pokud je ten starsi zdroj OK, tak ho tam klidne dej, ale hlidej si to, preci jen je to take zdroj z tech levnejsich a ja osobne bych ho vymenil ciste preventivne nejdyl po 7 letech. Ten Corsair je sunt, co poradne neumi ATX specifikaci, hrozi ze neco shori, ten tam urcite nedavej.

jo dobry, jestli nebude 430W malo? to netusim, zalezi co tam das navic jeste krome toho co mas v seznamu. 430W je totiz jen orientacni udaj, treba pro grafiku tam mas vetev co ma nejakych 200W, ale tvoje grafika ma 75W, proste ikdyz pridas nejakych par veci navic, tak porad bys mel mit rezervu.

Myslis tohle?

Jako doporucuju s tema magnetkama je to dost lepsi nez ten co se lepi. Jo to se zapoji do zdroje na klasickej Molex, co byl driv pred SATA do disku, kazdej zdroj jeste nejakej ma. A docela hodne to sviti, mam to zapojene paralelne s jednim vetrakem pres regulaci FAN, takze se da to svetlo zmensit az vypnout zaroven s regualci otacek zadniho FAN, ke kterymu to mam pridany.

Ten zdroj má kombinovaný výkon na 12V větvi 396W! Ten zdroj "nerozhodí" ani silnější GPU, natož nějaké LED pásky.
Mimochodem, ten tuzing je náročný, Zelený úchyl i czc za to chtějí dost, navíc neuvádějí výkon. I v GME si lze vybrat. Obvyklý konektor je podobný dutinkové liště se čtyřmi samicemi - krajní jsou +12V, dva prostřední 0V.
A uvědomuje si někdo, že ty použité LED moduly je záhodno chladit? Obvykle se to lepí na nějaký profil z Al slitiny.